Перший заступник голови обласної державної адміністрації Григорій Самардак взяв участь у засіданні колегії Департаменту агропромислового розвитку ОДА, у ході якого розглянуто попередні підсумки роботи підприємств агропромислового комплексу регіону в 2014 році та визначено завдання на 2015 рік.
Враховуючи те, що засідання проходило напередодні Дня працівників сільського господарства, Григорій Самардак вручив нагороди кращим представникам галузі.
- Всі ми знаємо, яка напружена ситуація в країні, тож великих урочистостей не організовуємо. Разом з тим, ви виконали величезну роботу, виростили та зібрали гарний урожай, за що вам велике спасибі. Також хочу подякувати за вашу соціальну та громадську позицію - за допомогу військовим, переселенцям та жителям звільнених від сепаратистів міст. Усі ми знаємо як багато ви зробили, скільки вантажівок з продуктами зібрали та направили тим, хто їх потребує, - зазначив Григорій Самардак.
З підсумками роботи галузі учасників заходу ознайомив директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Андрій Ревуцький. Нині агропромисловий комплекс регіону представляють майже три тисячі сільськогосподарських підприємств та понад 300 переробних. У користуванні запорізьких сільгосппідприємств перебуває 2,2 млн. га сільгоспугідь, у тому числі 1,9 млн. ріллі. За площею ріллі область посідає четверте місце в Україні.
За дев’ять місяців поточного року валове виробництво сільського господарства в області оцінюється у 8,2 млрд. грн., що на 10,5% більше за аналогічний період минулого року. Збільшення валової продукції досягнуто переважно за рахунок збільшення продукції рослинництва. За темпами зростання валового виробництва галузі область посідає 16 місце по Україні, за обсягами – 12.
Щодо ситуації в галузі рослинництва цього року аграрії зібрали 2,4 млн. тонн зернових і зернобобових культур, включаючи кукурудзу. За останні шість років це найвищий показник. Порівняно з 2013 роком валовий збір зернових культур зріс майже на 16%.
По валовому збору ранніх зернових культур серед регіонів країни Запорізька область посіла четверте місце, а по валовому збору озимої пшениці – третє.
У тваринництві також спостерігається позитивна динаміка. Так, згідно з оцінкою рейтингових показників за дев'ять місяців поточного року індекс обсягів продукції тваринництва склав 110,5% до відповідного періоду минулого року. На переконання Андрія Ревуцького, такі показники - наслідок реалізації програми «Державна підтримка галузі тваринництва» та Програми розвитку сільського господарства в Запорізькій області на 2012-2013 роки, які діяли в попередні роки.
Виробництво м'яса зросло до 69,2 тис. тонн (104,5% до рівня минулого року), молока - 238 тис. тонн (101%), вовни - 79,4 тонни (105,7%). Несуттєво зменшено виробництво яєць (99%). Разом з тим, коментуючи цей показник, Андрій Ревуцький відзначив, що продукція птахівництва не лише задовольняє потреби області, але й експортується за межі регіону та країни.
У доповіді посадовець зупинився на будівництві нових та реконструкції старих об'єктів у фермерських господарствах. Так, проведена реконструкція шести пташників у Гуляйпільському, Оріхівському та Василівському районах, а також одного свинокомплексу на 10 тис. голів у Новомиколаївському районі.
Завершено будівництво та введено в експлуатацію молочно-доїльний цех на 1200 корів у ПАТ "Племзавод" Степний " Кам'янсько-Дніпровського району.
Окреслюючи завдання на 2015 рік, Андрій Ревуцький виділив три стратегічні напрямки: створення сприятливих умов для застосування новітніх технологій в області рослинництва; сприяння в підвищенні ефективності виробництва та якості продукції тваринництва; збільшення рівня самозабезпечення області основними продуктами харчування.
Управління у справах преси та інформації