Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Органічне землеробство має великі перспективи виходу на європейський ринок

11 листопада 2014 - 14:43

В обласній державній адміністрації відбулось засідання робочої групи з питань упровадження органічного виробництва сільськогосподарської продукції на території регіону, яке провів заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Ясинецький.

Члени робочої групи – науковці, представники громадських аграрних організацій, керівники фермерських господарств, представники профільних департаментів та управлінь облдержадміністрації.

Відкриваючи нараду, посадовець відзначив, що тривалий час українські аграрії були зорієнтовані на нарощування обсягів виробництва та розширення асортименту продукції, нехтуючи ґрунтозахисними заходами, активно використовуючи пестициди та міндобрива. Результатом цього стали негативні зміни в ланцюгах екосистем, виснаження ґрунту, погіршення якості продукції. 

- Маємо переходити на альтернативну інтенсивну модель сільськогосподарської діяльності – органічне землеробство. Ця модель - спроба відродити сільське господарство, яке було у нас сотню років тому, коли ще не знали про хімічні добрива та пестициди, - зазначив Олександр Ясинецький.

Він повідомив, що наразі в Україні стрімко зростають площі, відведені під органічне землеробство. Органічні продукти вже виробляють у Вінницькій, Тернопільській, Волинській, Житомирській, Чернігівській областях. Однак у Запорізькому краї цей процес  ще не набув широкої популярності. Саме це, на переконання Олександра Ясинецького, може стати перевагою для тих, хто почне розвивати цей перспективний напрямок у числі перших.

Про перспективність органічного землеробства сказав і директор ТОВ «Сиб-Агро» (м. Запоріжжя) Іскандер Бікбаєв, який займається впровадженням цієї моделі виробництва на підприємстві. За його словами, органічна продукція користується високим попитом на європейському ринку.

- В Європі дефіцит земель для вирощування органічної продукції, а в Україні їх безліч. Я спілкувався з європейськими підприємцями, які готові укладати дуже цікаві та вигідні угоди з тими виробниками, які мають сертифіковані для органічного землеробства земельні ділянки, - повідомив Іскандер Бікбаєв.

Наукове супроводження цієї моделі сільськогосподарської діяльності в області забезпечує Таврійський державний агротехнологічний університет. Доцент ТДАУ Тетяна Герасько поінформувала присутніх про те, що виділено експериментальні земельні ділянки, де органічним методом вирощують плодову продукцію та зернові. Разом з тим, вона окреслила ряд питань, на які ще необхідно дати відповідь науковцям. Зокрема, наскільки корисніша органічна продукція за звичайну, якою буде її врожайність, наскільки великі ризики аграріїв.

Крім того, вона висловила пропозицію запровадити в університеті нову спеціальність – технолог з органічного землеробства. На переконання науковця, ринок уже готовий прийняти таких спеціалістів, які будуть орієнтуватись у тонкощах та особливостях органічного землеробства.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 23.02.2025

Загалом упродовж доби окупанти завдали 455 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1095-го дня війни

У ЗАПОРІЖЖІ ЧЕРЕЗ НЕСПРИЯТЛИВІ ПОГОДНІ УМОВИ МОЖЕ ВІДЧУВАТИСЯ НЕПРИЄМНИЙ ЗАПАХ

Магістри Запорізької політехніки отримали дипломи – попереду нові звершення

Оновлений сервісний центр Пенсійного фонду відкрився у Дніпровському районі Запоріжжя

У Запоріжжі запрацював легкоатлетичний манеж: належні умови для тренувань отримали понад тисяча запорізьких спортсменів

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 22.02.2025

Загалом упродовж доби окупанти завдали 517 ударів по 10 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1094-го дня війни

Всеукраїнський конкурс творчих проєктів до Міжнародного дня рідної мови: стартував прийом заявок

«Діалог влади та бізнесу»: взаємодія з податковими органами