22 листопада українська спільнота відзначатиме День пам’яті жертв голодоморів і політичних репресій в Україні. З нагоди прийдешньої скорботної дати в облдержадміністрації відбулося засідання оргкомітету щодо підготовки та проведення тематичних заходів.
Заступник голови-співголова комітету Зінаїда Бойко повідомила, що в області розпочато підготовку до цієї дати, відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації розроблено план заходів.
- Наше основне завдання на сьогодні – організувати та провести всі заплановані заходи спільно з громадськістю, показати нашу єдність, продемонструвати спільну пам’ять та вшанувати тих, хто безневинно загинув, - зазначила посадовець.
За словами посадовця, 22 листопада будуть приспущені державні прапори України на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності, обмежено проведення розважальних, спортивних та культурно-масових заходів; з місцевими телерадіокомпаніями буде опрацьовано питання щодо внесення відповідних змін до програм телебачення та радіомовлення.
О 16.00 у скорботний день усі жителі регіону вшанують пам’ять жертв голодомору хвилиною мовчання. На цей час буде зупинена робота в органах державної влади та місцевого самоврядування, підприємствах та організаціях, а також рух громадського та приватного транспорту, які подаватимуть звукові сигнали.
Доктор історичних наук, професор Федір Турченко наголосив на необхідності здійснити чіткий аналіз та ревізію місць поховання загиблих від голодоморів, які знаходяться по всій території області.
До такої думки приєднався і народний депутат України першого скликання Олександр Білоусенко, зазначивши, що історію, а тим паче такі трагічні її сторінки, не можна забувати.
- Ця сторінка історії вивчена не повнлю мірою, а десь навіть забута. Незалежно від того, що відбувається в країні, потрібно пам’ятати про ці трагічні події. На сьогодні в землі лежать тисячі вбитих, абсолютно невинних людей, тому наш обов’язок - гідно відзначити цю дату та вшанувати їх пам’ять, - наголосив Олександр Білоусенко.
Серед запланованих заходів, які обговорили та погодили члени оргкомітету, - проведення в Запоріжжі (а також містах та районах області) мітингів-реквіємів, покладання траурних вінків і композицій із колосків до пам’ятних знаків, місць поховання жертв голодоморів, проведення акції «Запали свічку» тощо.
Тематичні уроки пам’яті, бесіди, інформаційні години відбудуться у вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації, середніх навчальних закладах. У музеях, бібліотеках, клубних та архівних закладах області будуть організовані виставки документів, книжкові викладки, які відображають трагічні події в житті українського народу, пов’язані з голодоморами.
Управління у справах преси та інформації