В обласній державній адміністрації в селекторному режимі відбулося засідання регіонального антикризового енергетичного штабу, яке провів директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва ОДА Максим Шахов.
Учасники розглянули низку питань, від яких залежить якість проходження опалювального сезону 2014-2015: про стан розрахунків теплопостачальних підприємств за спожитий природний газ; про дотримання обсягів споживання природного газу всіма категоріями споживачів; про стан розрахунків населення за спожиті житлово-комунальні послуги.
За даними НАК «Нафтогаз України», заборгованість теплопостачальних підприємств області за спожитий природний газ станом на 29.10.2014 становить 617,4 млн. грн., з них 549,6 млн. грн. - заборгованість підприємств перед НАК «Нафтогаз України», а 67,8 млн. грн. - перед ДК «Газ України».
Серед теплопостачальних підприємств, які мають найгірші показники рівня розрахунків за спожитий у поточному році природний газ, Максим Шахов назвав концерн «Міські теплові мережі» (56%), ТОВ «Оріховтепломережа» (57%) та Вільнянське АПУЖКХ (59%).
Щодо розрахунків населення за послуги житлово-комунального господарства та теплопостачання посадовець відзначив, що в цілому ситуація є досить позитивною. Так, станом на 1.10.2014 року рівень розрахунків складав 107,4% та 118% відповідно.
За послуги водозабезпечення та водовідведення населення розрахувалось на 98%, а за утримання будинків – на 96,8%. Зауваження щодо рівня розрахунків були висловлені до керівництва Мелітополя, Бердянська, а також Запорізького та Вільнянського районів.
У ході наради представники проблемних територій поінформували про причини виникнення боргів, а також плани щодо підвищення дисципліни розрахунків за послуги ЖКГ.
Окремо учасники засідання розглянули питання щодо дотримання лімітів газу теплопостачальними підприємствами. Як повідомив Максим Шахов, за три дні листопада теплопостачальними підприємствами області спожито 4,4 млн. м. куб. газу при затвердженому розпорядженням голови облдержадміністрацій від 09.09.2014 № 464 ліміті 3,6 млн. м. куб. Тож у подальшому питання потребує особливої уваги.
Також у ході наради виступив директор Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Євген Семечаєвський, який зупинився на питанні коригування обсягів природного газу для деяких підприємств та організацій бюджетної сфери.
Управління у справах преси та інформації