Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації.
На сьогодні, за даними державних органів статистики, в області проживає 522,8 тис. громадян, які мають право на пільги та державні гарантії за соціальною ознакою (29 % від загальної кількості населення), в тому числі 66,3 тис. ветеранів Великої Вітчизняної війни, 202,4 тис. дітей війни, 263,2 тис. ветеранів праці; 109,4 тис. інвалідів.
За словами заступника директора Департаменту Галини Гончаренко, в області проводиться постійна робота щодо вдосконалення системи надання соцпослуг особам, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.
- Обласною програмою визначено пріоритетні напрями у сфері надання соціальних послуг, передбачено впровадження нових механізмів надання цих послуг, розширення доступу осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, до соціальних послуг, забезпечення їх якості та ефективності. Новим є те, що дія програми, яка розрахована на наступні чотири роки, поширюватиметься також на учасників антитерористичної операції та їх родини. В умовах складного фінансування матеріальне забезпечення виконання заходів програми збільшити не вдалося, але й менше воно також не стало, і це досить позитивний момент, - зазначила посадовець.
Серед основних завдань програми – забезпечення доступу до соціальних послуг усіх соціальних груп, які їх потребують; координація зусиль підприємств, організацій та установ, фондів, громадських та релігійних організацій щодо надання необхідної допомоги ветеранам війни, праці, дітям війни, інвалідам, іншим соціальним групам населення, що перебувають у складних життєвих обставинах; постійний моніторинг соціального стану ветеранів війни, праці та інвалідів; надання адресної допомоги окремим категоріям громадян, що перебувають у складних життєвих обставинах; розвиток волонтерського руху тощо.
Як зазначили в Департаменті соціального захисту населення ОДА, обговорення програми триває.
Управління у справах преси та інформації