Як повідомила Елла Слепян, у питаннях ціноутворення облдержадміністрація керується Законом України «Про ціни та ціноутворення» і постановою КМУ від 25.12.1996 №1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)». Згідно цим законодавчим актам, обласні державні адміністрації регулюють торгові надбавки, нормативи рентабельності на:
- паливно-енергетичні ресурси для населення, які використовуються для побутових потреб
- дитяче харчування
- лікарські засоби і вироби медичного призначення
-
до оптової ціни виробника (митної вартості) на борошно, хліб і хлібобулочні вироби, крупи, цукор, м'ясо, ковбаси варені, молочні вироби, олію
- дизпаливо і бензин, які реалізуються через АЗС
- м'ясо, реалізоване з держрезерву.
Також облдержадміністрація регулює тарифи на:
- інвентаризацію нерухомого майна, оформлення прав власності на об'єкти нерухомого майна і реєстрацію цих прав
- вартість перевезення пасажирів у міському пасажирському транспорту.
Крім того, нею встановлюється граничний розмір оплати за послуги, що надаються ринками з продажу продовольчих і непродовольчих товарів.
Як зазначила начальник Головного управління економіки облдержадміністрації, до повноважень обласної виконавчої влади не належить встановлення тарифів на:
- виробництво теплової енергії, послуги з теплопостачання
- послуги водопостачання та водовідведення
- послуги з прибирання, вивезення та знешкодження твердих побутових відходів (ТПВ) та рідких нечистот
- граничні розміри оплати за проживання у гуртожитках
- на ритуальні послуги.
Повноваження з цих питань передані органам місцевого самоврядування.
Елла Слепян поінформувала представників ЗМІ щодо рівня інфляції в Україні. За прогнозами Мінекономіки, в поточному році він складе 11,4%. В нашій області ця величина прогнозується такою ж, або трохи вищою. Це пояснюється більш вищим рівнем доходів населення (середня заробітна плата в регіоні – 1016 грн., за цим показником він займає 4-е місце в країні після Києва, Донецької та Дніпропетровської областей). Проте, рівень інфляції залежить також і від цін на енергоносії.
З 1 липня поточного року НКРЕ підвищує тарифи на газ для населення на 85%, що може стати причиною підвищення тарифів на послуги житлово-комунального господарства. Але, як зазначила начальник управління, будуть задіяні механізми соціального захисту населення:
- Підвищення тарифів, безумовно, супроводжуватиметься індексацією заробітної плати, пенсій, інших соціальних виплат, - підкреслила Елла Слепян.
- В області наразі немає передумов для подорожчання хліба та хлібобулочних виробів, зерна до нового врожаю вистачає, - зазначила начальник управління. Проте, за її словами, в.о. Міністра агрополітики О.Баранівський не виключає підвищення цін на хліб, зумовлене збільшенням вартості витрат при виробництві цієї продукції в цілому за 2005 рік та І квартал 2006-го (пшеничне борошно подорожчало на 12-15%, житнє – на 5%, цукор на 22%, сіль – на 50%. Крім того, подорожчали енергоносії – електроенергія на 26%, газ – на 34%).
Наприкінці брифінгу Елла Слепян відповіла на питання журналістів.
Прес-служба облдержадміністрації