У Запоріжжі відбулася робоча зустріч представників засобів масової інформації області з головою Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Юрієм Артеменком та головою Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Миколою Томенком.
Народний депутат Микола Томенко зупинився на роботі щодо законодавчого забезпечення медійної діяльності. За його словами, найбільш неврегульованим залишається питання реклами в друкованих та інтернет-ЗМІ та засад їхньої діяльності в умовах фактичної війни на території нашої держави. Однак навіть за таких умов він виключив можливість регулювання цієї сфери указами Президента України. Тут можуть застосовуватися не спеціальні галузеві закони, а положення інших нині діючих законів, а суперечливі питання мають розв’язуватися судами.
На думку народного депутата, слід накласти тимчасовий мораторій на зміни, спрямовані на створення жорстких умов щодо теле- і радіореклами, зокрема, в рекламі алкогольних напоїв, аби в умовах економічної кризи дати можливість компаніям триматися на плаву. Водночас він висловився за чіткіше визначення соціальної реклами, яка мусить бути прописана окремим розділом у новому законі про рекламу.
Посадовці вважають першочерговим кроком у процесі створення в країні громадського телебачення утворення наглядової ради з числа представників громадськості і політичних партій, яка визначатиме програмну політику громадського ТБ.
Юрій Артеменко повідомив про запровадження незабаром у Національній раді механізму електронного врядування, за якого, наприклад, стане прозорим весь процес проходження в апараті документів, поданих мовниками на ліцензування. Він поінформував про плани перегляду санкцій, які нині застосовуються Нацрадою згідно з законом. На його думку, система попереджень щодо телерадіоорганізацій втратила ефективність. У цьому відношенні дієвішою була б процедура штрафів, положення про які буде винесено на наступне засідання регуляторного органу. Передбачається також винести на обговорення працівників електронних медіа положення про програмні концепції та ліцензії на мовлення, а також положення про склад універсальної програмної послуги для провайдерів кабельного телебачення . Юрій Артеменко вважає, що до складу УПП мають входити лише телеканали аналогового ефірного телебачення, а в подальшому – лише державні канали.
Місцевих мовників найбільше цікавили терміни, в які відбудеться вимкнення аналогового телесигналу. Ю. Артеменко і М. Томенко наполягають, що це має відбутися тоді, коли хоча б приблизно 80 відсотків населення матимуть змогу приймати зображення в цифрі. Вони сподіваються, що це може відбутися, як і передбачалося, до середини або кінця наступного року.
При цьому голова Національної ради не виключив створення провайдера багатоканального цифрового мовлення в особі державного концерну РРТ, який би зміг стати конкурентом нинішньому монополісту – компанії «Зеонбуд».
Управління у справах преси та інформації