В Державній податковій адміністрації у Запорізькій області відбулося засідання обласної робочої групи з координації дій місцевих органів виконавчої влади щодо забезпечення податкових та інших надходжень до державного і місцевих бюджетів. В ньому взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Сін, посадові особи обласної виконавчої влади, представники податкової адміністрації, керівники силових структур, а також уповноважені особи підприємств регіону, які утворили заборгованість з податкових платежів до Державного і місцевого бюджетів.
Завдяки плідній співпраці податківців та платників податків за 5 місяців 2006 року до Державного бюджету надійшло майже 1 млрд. 251 млн. грн. Рівень минулорічних надходжень перевищено більше ніж на 391 млн. грн. або на 46 відсотків. За даними Спеціалізованої ДПІ по роботі з великими платниками податків, 80% збору податків серед цієї категорії дають лише 8 підприємств. А за багатьма підприємствам спостерігається зниження платежів. 35 великих підприємств обласного центру допустили їх зниження, суб’єкти підприємництва застосовують схеми мінімізації податкових зобов’язань і мають мізерне податкове навантаження. Аналіз надходження платежів до бюджету в 2 кварталі 2006 року показує, що понад 50 великих підприємств збираються зменшити платежі в порівнянні з минулим роком. Представники дванадцяти таких підприємств були запрошені на засідання – це ЗАТ «Запоріжкран», ЗАТ «Запорізький оліяжиркомбінат», ВАТ «Запоріжжяобленерго», ТОВ «ТБ вогнетривів», ТОВ «Полонія», ТОВ «Інжинірінгсталь-Конструкція», ТОВ «Кронос-Інвест», ВАТ «Запоріжкокс», ЗАТ «Бердянський виноробний завод», ВП «Запорізька АЕС» ДП НАЕК «Енергоатом», ВАТ «Південдизельмаш», ВАТ «Орсільмаш». По кожному з них обласна робоча група винесла рішення. Найбільше обурення членів робочої групи викликав стан платежів до бюджету ЗАТ «Запорізький оліяжиркомбінат». Вірніше, їх відсутність. Підприємство постійно використовує схеми мінімізації податкових зобов’язань шляхом проведення господарських операцій – красномовно про це свідчить показаний підприємством рівень прибутку за 2 квартал 2006 року. Він складає 6 тис. грн. Олександр Сін порекомендував представникові підприємства відмовитися від подібних схем, тим більше, що факти ухилення від сплати податків в крупних розмірах підтверджено рішеннями судів. В іншому випадку розвиток ситуації може призвести до відкриття кримінальної справи.
На засідання не з’явилися представники двох підприємств - ТОВ «Полонія» та ТОВ «Інжинірінгсталь-Конструкція» - члени робочої групи вирішили передати матеріали по невиконанню ними податкових зобов’язань до силових структур.
Наприкінці засідання Олександр Сін висловив своє бачення:
- Якщо підприємство не забезпечує середньогалузеве податкове навантаження в своїй діяльності – це свідчить про неповагу до регіону, в якому воно працює… Задача обласної виконавчої влади, податкової адміністрації проста й чітка - забезпечити податкові надходження від підприємств до бюджету. Всі фактори, що заважають суб’єктам підприємництва це робити, і облдержадміністрація, і ДПА у Запорізькій області готові допомогти їм усунути.
Прес-служба облдержадміністрації