З метою ідентифікації загиблих військовослужбовців та встановлення їх особи у Запоріжжі та Дніпропетровську на базі лабораторій обласних бюро судово-медичної експертизи розпочато роботу по збору матеріалу та проведенню ДНК – експертизи.
Кінцевою метою є встановлення особи кожного загиблого військовослужбовця.
Для цього в районних та міських військкоматах організовано роботу щодо виявлення військовослужбовців, які пропали безвісті (або доля яких невідома) в секторах Б, С, Д зони проведення АТО. Про це повідомив заступник військового комісара по роботі з особовим складом полковник Михайло Логвінов.
Батькам, родичам усіх зниклих безвісті військовослужбовців буде запропоновано здати матеріал для ДНК-експертизи з подальшою передачею до обласного бюро судово-медичної експертизи м. Дніпропетровська. Матеріали братимуть виключно у родичів військовослужбовців, які зникли безвісті (невпізнані) в секторах Б,С, Д та тіла яких, імовірно, могли надійти до моргів Дніпропетровська та Запоріжжя.
У подальшому зданий матеріал у поштових конвертах передаватимуть нарочно або до відділення № 9 «Нової пошти»: м. Дніпропетровськ, вул. Шмідта, 4а, тел.: (056) 795-99-09. Передавати на ім’я підполковника медичної служби Лісняка Юрія Володимировича (моб.: 0509336196). У ці ж конверти потрібно вкласти записи родичів про особливі прикмети військовослужбовців, які пропали безвісті – шрами, рубці, родимі п’ятна, татуювання, наявність ланцюжків, хрестиків, особистих речей, що були при собі, тощо.
Довідково:
Для здачі ДНК-матеріалу родичам особисто прибувати до м. Дніпропетровська не потрібно.
Матеріалом для ДНК-експертизи є кров, яка здається родичами (насамперед мати; потім - батько або діти; інші найближчі родичі у разі смерті попередніх). Здачу крові можна здійснити в будь-якому лікувальному закладі (поліклініка, селищна, районна, місцева, обласна лікарня ), військовому лікувальному закладі або в окремо визначеному місці командирами військових частин, обласними, районними військовими комісаріатами.
Порядок здачі:
Лаборант знезаражує шкіру й скарифікатором проколює її на нігтьовій фаланзі пальця кисті, видавлює 2-4 краплини крові з пальця на білий стерильний бинт або білу марлю. Після цього очікують, поки кров на бинті висохне. В подальшому бинт (марля) із засохлими краплинамі крові вкладається у звичайний поштовий конверт. Конверт заклеюють, підписують: хто здав, ступінь родинності, в чиїх можливих інтересах здана кров. У конверті роблять 5-6 наскрізних отворів звичайною швейною голкою для надходження повітря. Поштовий конверт відправляють за вказаною вище адресою.
За матеріалами обласного військового комісаріату