Заступник голови обласної державної адміністрації Олег Ніколенко провів особистий прийом громадян у Веселівському районі. Всі проблеми, з якими звернулися жителі району, стосувалися земельних відносин. Люди скаржились на необгрунтоване підвищення орендної плати, на корупцію в органах земельних ресурсів при виготовленні документації, оцінки землі тощо.
Так, директор Білоріцької школи Олег Федоров прийшов з фундаментальним питанням: як виживати сільським школам? Справа в тому, що за кажною школою у Веселівському районі закріплено земельну ділянку, що дає можливість навчальним закладам заробляти кошти, які спрямовуються на розвиток матеріально-технічної бази. Тепер, згідно з рекомендаціями Держземагентства, для шкіл орендна плата за користування землею підвищується до 4%. Освітянин каже, що необгрунтоване підвищення орендної плати для сільських шкіл є катастрофічним. Адже школи залишаються без додаткових матеріальних засобів, а благодійних внесків у сільських школах немає.
Поділилася своїм занепокоєнням з посадовцем голова Зеленогаївської сільради Лариса Лобач: напередодні опалювального сезону здійснюється несанкціонована вирубка зелених насаджень у захисних лісосмугах. Вона попросила керівництво області звернути пильну увагу на цю ситуацію і на рівні обласної державної адміністрації прийняти рішення щодо юридичного оформлення і передачі лісосмуг на баланс лісогосподарським підприємствам.
Підбиваючи підсумки особистого прийому громадян у Веселівському район, Олег Ніколенко зауважив, що для селян питання землі- це питання життя. А сьогодні селян поставили в такі умови, що вони не знають, як жити і де добитися справедливості.
- Люди повинні мати пасовища, обробляти землю, а сільради - отримувати в бюджет надходження від орендної плати. А що відбувається? Держземагентство забирає землю, договори не переукладає, районні та сільські бюджети втрачають кошти. Ситуація загострилася, коли землею стали розпоряджатися не місцеві органи влади, а з Києва. Так не повинно бути. Земля має бути у сільських рад. Ресурс також має бути на місцях у людей, щоб селяни не випрошували у Запоріжжя чи Києва - який процент вони отримають від пасовища, на якому випасають корів і заробляють гроші, щоб учити й ростити своїх дітей. Ось чому ми говоримо про необхідність децентралізації влади. Коли селяни зможуть самі розв’язувати проблеми своєї території, тоді й буде порядок на селі,- підкреслив Олег Ніколенко.
Управління у справах преси та інформації