Поняття свободи слова в Україні, стосунки влади і засобів масової інформації, роздержавлення комунальних ЗМІ, ініціативи влади в медіа-просторі – стали основними темами прес-конференції Президента України Віктора Ющенка, яка зібрала в Українському домі в Києві широкий загал представників центральної та регіональної журналістики. В цьому заході також взяли участь і представники запорізьких ЗМІ.
Зустріч Президента з майстрами пера та мікрофона відбулася в день професійного свята працівників українських мас - медіа. Віктор Ющенко щиро подякував журналістам за виважену громадську позицію, непохитний патріотизм і підтримку становлення молодої демократії в державі.
Він зазначив, що підтримуватиме всі ініціативи, направлені на реалізацію свободи слова в Україні, захист прав журналістів і формування громадської відповідальності представників мас-медіа.
Відповідаючи на запитання журналістів щодо захисту прав і свобод працівників засобів масової інформації, Президент наголосив, що в умовах комерціалізації ЗМІ вважає доцільною практикою укладання редакційних статутів та угод між колективом та роботодавцем – документів, які б чітко визначали права та обов'язки сторін та регламентували всі нюанси редакційної політики. Певна формалізація стосунків творчих працівників із власниками видань або телерадіоканалів убезпечила б їх діяльність від імовірного свавілля роботодавців.
Разом з тим, Глава держави виступає за подальше роздержавлення засобів масової інформації, засновниками яких є органи державної влади і місцевого самоврядування. Він планує подати до Верховної Ради ініціативи щодо вдосконалення законодавства у сфері інформації. Зокрема, йдеться про проект Закону «Про реформування державних і комунальних ЗМІ», який розробило Міністерство юстиції України на виконання Указу Президента від 20.01.2006р. «Про план заходів із виконання обов'язків та зобов'язань України, що випливають з її членства в Раді Європи».
Аналізуючи ситуацію щодо роздержавлення комунальних ЗМІ, Віктор Ющенко оцінив роботу Державного комітету з питань телебачення і радіомовлення, покликаного реалізувати державну політику в цьому напрямку, як незадовільну. Він пояснив, що звернеться до новообраної Верховної Ради з пропозицією заслухати звіт голови цього комітету, дати належну оцінку його роботі та звільнити його з посади.
Говорячи про подальше зростання авторитету вітчизняних ЗМІ, Президент держави ініціював започаткування щорічного Міжнародного медіа-форуму в Україні і запропонував проводити його 22 листопада, у День Свободи. На думку Віктора Ющенка, цей захід сприятиме піднесенню на новий рівень дискусії про місце і роль України в міжнародному інформаційному просторі, забезпечить ефективне підвищення професіоналізму вітчизняних ЗМІ.
Прес-служба облдержадміністрації