Стан проходження спеціального навчання з цивільного захисту населення на випадок виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та воєнного характеру, яке триває сьогодні, розглянуто на засіданні Ради оборони Запорізької області. Його відкрив заступник голови облдержадміністрації Петро Гончарук.
- Учора на засіданні Кабінету Міністрів України голова облдержадміістрації Валерій Баранов доповів про проведення навчань з цивільної оборони на всій території Запорізької області. За цим Президент України Петро Порошенко дав доручення направити до нас у область представника Державної служби з надзвичайних ситуацій України, щоб професійно оцінити рівень підготовки, надати рекомендації щодо вдосконалення, щоб надалі цей досвід узагальнити та розповсюдити по регіонах України. З цією метою до нас прибув генерал-лейтенант ДСНС України Григорій Марченко, - повідомив Петро Гончарук.
Про стан готовності до проведення навчань доповів перший заступник начальника ГУ ДСНС України в Запорізькій області Валерій Бойко. Посадовець запевнив, що і особовий склад рятувальників, і спеціальна техніка укомплектовані і готові до дій у випадку надзвичайних ситуацій. Але також поділився своїми міркуваннями щодо потенційних проблем, які виникли в результаті досвіду його роботи над ліквідацією завалів у визволеному Слов’янську. За його словами, тоді роботу гальмувала недостатня забезпеченість інженерною технікою, пально-мастильними матеріалами, а також силового прикриття рятувальників і ремонтників під час робіт. Ураховуючи це, в ГУ ДСНС України в Запорізькій області створюються спеціальні підрозділи, які зможуть виконувати такі завдання без сторонньої допомоги.
Запорізький міський голова Олександр Сін зупинився на питанні підготовки захисних споруд, яких у місті налічується 273. З них 41 готова повністю, 156 – частково, 76 – не готові. Ліквідувати ці недоліки, а також уможливити використання підвалів багатоповерхових будинків міська влада планує протягом тижня. Для цього при райадміністраціях створено комісії, які працюватимуть з власниками та орендарями приміщень, розташованих у підвалах, на предмет взаємодії. Крім того, готується графік робіт по розчищенню підвальних приміщень, до яких планується підключати громадськість.
Крім того, учасники засідання заслухали інформацію директора Департаменту освіти і науки ОДА Миколи Ярмощука про проведену роботу з цього питання у закладах освіти, а також ознайомилися з роботою та проблемами у питанні цивільного захисту на прикладі Запорізького національного технічного університету та навчально-виховного комплексу «Запорозька Січ».
За попередніми підсумками представник центрального відомчого органу Григорій Марченко відзначив високий рівень підготовки до навчань та професіоналізм. Остаточні висновки та рекомендації будуть надані після завершення навчань.
Управління у справах преси та інформації