На цьому наголосив заступник голови облдержадміністрації під час засідання колегії ОДА, ознайомивши учасників заходу зі станом забезпечення тимчасових переселенців необхідним житлом в осінньо-зимовий період 2014-2015 років.
Посадовець повідомив, що станом на ранок 4 вересня в Запорізькій області було зареєстровано та розселено 23220 громадян. З них жінок - 8696, чоловіків – 2575, дітей – 8660, інвалідів та осіб похилого віку – 3289.
До навчальних закладів різних рівнів акредитації звернулися та вже оформлені на навчання 5292 дитини. 517 дітей відвідують дитячі садки.
Крім того, вимушені переселенці мають можливість отримати роботу в регіоні. На сьогодні за консультативною допомогою в центри зайнятості області звернулися 1110 осіб, з них працевлаштовано 115, 510 осіб поставлено на облік з безробіття.
На фінансове забезпечення тимчасових переселенців, які були вимушені покинути свої домівки та переїхати до Запорізької області, з обласного бюджету виділено 4 млн. грн.
Петро Гончарук наголосив, що головним завданням обласної влади на сьогодні є забезпечення вимушених переселенців житлом, придатним для проживання в зимовий період.
Посадовець повідомив, що за результатами перевірок готовності приміщень до опалювального періоду встановлено, що додатково, у зв'язку з початком навчального року і закінченням оздоровчого сезону, необхідно перемістити в придатні для проживання зимою приміщення 1 394 особи. В зв'язку з цим головам райдержадміністрацій та мерам міст обласного значення було поставлено завдання з пошуку додаткових місць для проживання вимушених переселенців в осінньо-зимовий період.
- З повною відповідальністю до виконання цього доручення протягом останніх днів поставилися Мелітополь, Токмак, Якимівський, Веселівський, Пологівський, Чернігівський і Запорізький райони. В той же час, жодного додаткового місця для проживання вимушених переселенців в осінньо-зимовий період не надали Великобілозерський, Вільнянський, Куйбишевський, Новомиколаївський, Приморський райони та м. Енергодар. Розумію, що важко, але ми не можемо залишити людей на вулиці. Ще раз передивіться свої можливості, проведіть ревізію вільних приміщень дитячих садків, шкіл, медичних установ, відомчих гуртожитків, готелей. Кожній людині потрібно надати домівку, - наголосив Петро Гончарук, звертаючись до керівників територій.
За словами посадовця, більшість придатних для проживання зимою місць розташовані в готелях, які не будуть чекати поселення саме вимушених переселенців, а можуть надати ці місця іншим особам на платній основі.
- Потрібно розглянути можливість виділення коштів з місцевих бюджетів для компенсації витрат на житлово-комунальні послуги громадянам-власникам житлових приміщень, які зможуть безкоштовно надавати житло вимушеним переселенцям. Якщо це готелі, то компенсувати витрати на рівні собівартості. Якщо хтось з приватного сектору забажає надати прихисток комусь із переселенців, ми також відпрацюємо механізм звільнення таких людей від оплати послуг ЖКГ у зв’язку з незапланованим збільшенням їх споживання, - повідомив заступник голови ОДА.
Управління у справах преси та інформації