Хід підготовки до проходження осінньо-зимового періоду в області та заходи з економії енергоресурсів розглянули учасники засідання колегії обласної державної адміністрації, яке відбулося під керуванням голови ОДА Валерія Баранова.
Доповів з цього питання заступник голови облдержадміністрації Петро Гончарук. Посадовець повідомив, що готовність об’єктів житлово-комунального господарства та соціально-культурної сфери до проходження опалювального сезону досягає 85%. Цей рівень, а також хід поточних робіт дає підстави розраховувати, що всі вкладуться в графіки.
- Насторожує інше. Об’єкт вважається готовим, якщо на нього є паспорт. На сьогодні цей показник складає лише 25,2%. Повністю підписані паспорти готовності житлових будинків у Гуляйпільському, Бердянському, Михайлівському, Новомиколаївському та Оріхівському районах. Не підписано жодного паспорта у містах Запоріжжя та Токмаку, Василівському, Веселівському, Вільнянському, Кам’янсько-Дніпровському, Приморському та Якимівському районах. Керівники цих територій повинні взяти це питання під персональний контроль, - наголосив Петро Гончарук.
Важливий аспект проходження опалювального сезону – розрахунки за енергоносії. Рівень розрахунків за газ, спожитий у цьому році, складає лише 57%. Так, підприємствами теплоенергетики спожито природного газу на 440,2 млн. грн., а сплачено 356,2 млн. грн. Особливу увагу посадовець звернув на стан з розрахунками запорізького концерну «Міські теплові мережі», який є найбільшим боржником.
Найважливіше завдання, яке нині стоїть перед областю, - скоротити споживання газу на 30%. На виконання цієї директиви уряду в області розроблено ряд заходів для економії блакитного палива. Ними передбачено скорочення терміну опалювального періоду, використання вторинного тепла промислових підприємств, а також альтернативних видів палива, переведення навчального процесу в школах на шестиденку тощо.
- Але все це кризові тимчасові заходи. А от на заходах технічного характеру, таких як модернізація та реконструкція котелень, заміна котлів, термомодернізація приміщень планується зекономити споживання газу лише на 0,4%. Тому керівникам територій треба докласти зусиль для пошуку інвесторів, вишукувати кошти в місцевих бюджетах на ці роботи, які дадуть довготривалий ефект, - зазначив заступник голови облдержадміністрації.
Петро Гончарук підкреслив, що область може отримати лише виділені ліміти газу. Тому запроваджується суворий контроль за його використанням. Вже з наступного понеділка кожне місто і район у щоденному режимі повинні надавати в облдержадміністрацію інформацію про обсяги споживання газу. Голова облдержадміністрації Валерій Баранов наголосив на персональній відповідальності за це питання керівників територій.
Управління у справах преси та інформації