Відповідно до постанови Уряду «Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги», яка набрала чинності з 1 липня, в області триває процес надання компенсацій додаткових витрат на оплату послуг ЖКГ.
Як повідомила начальник управління соціальних гарантій та державної соціальної допомоги Департаменту соцзахисту облдержадміністрації Катерина Кривошей, значного ажіотажу серед бажаючих отримати пільги наразі не спостерігається. Найбільшого напливу охочих оформити компенсацію соцпрацівники очікують з початком опалювального сезону.
На сьогодні до територіальних органів соцзахисту населення за консультаціями звернулися понад чотири тисячі громадян, за призначенням звернулася 231 сім’я, 99 родинам пільги вже призначені на суму 14,1 тис. грн.
За попередніми розрахунками отримати новий вид соціальної допомоги можуть понад 130 тис. жителів області, що складає 20% від їх загальної кількості. Призначатиметься вона з місяця написання заяви до завершення опалювального періоду 2014-2015 років.
Крім того, у зв’язку зі значним зростанням цін і тарифів на житлово-комунальні послуги для населення соцслужби готуються до збільшення бажаючих отримати традиційні субсидії. Планується, що в опалювальний період 2014-2015 років програмою житлових субсидій буде охоплено майже 70 тисяч сімей в області або 11% від загальної кількості (торік 52,4 тисячі сімей).
Серед населення області наразі постійно проводиться інформаційно – роз’яснювальна робота щодо порядку надання допомоги: працюють телефонні «гарячі лінії», інформацію можна отримати по скайпу, організовуються зустрічі з громадянами за місцем проживання, виготовляються інформаційні матеріали тощо.
Територіальними управліннями соціального захисту населення забезпечено щоденний прийом громадян, які можуть звернутися за наданням компенсації та субсидії в зручний для себе час.
Телефон «гарячої» лінії Департаменту соцзахисту населення ОДА - 764 13 62.
Довідково:
Право на отримання компенсації мають не тільки малозабезпечені, але й ті сім’ї, в яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців нижчий за прожитковий мінімум, що визначатиметься в залежності від складу сім’ї.
З 1 січня 2014 року встановлено прожиткові мінімуми: для дітей віком до шести років - 1032 грн., для дітей віком від шести до 18 років - 1286 грн., для працездатних осіб - 1218 грн., для осіб, які втратили працездатність, - 949 гривень.
Управління у справах преси та інформації