У ході тридцять сьомої сесії обласної ради шостого скликання депутати затвердили звіт облдержадміністрації щодо виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Запорізької області на 2014 рік, який представила директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Елла Слепян.
Посадовець зазначила, що наразі в області спостерігається падіння обсягів виробництва промислової продукції. Зокрема, в металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів, крім машин і устаткування – на 0,7 %; машинобудуванні – на 7,7 %; постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – на 4,3 %; виробництві коксу та продуктів нафтопереробки – на 4 %; хімічних речовин та хімічної продукції – на 14,7 % та інших галузях.
Позитивні показники мають тільки добувна промисловість та розроблення кар’єрів, де виробництво зросло на 2,9 %, та харчова промисловість – на 11,6 %, у тому числі за рахунок таких підприємств як ПАТ «Пологівський олійноекстракційний завод», ТОВ «Бердянські ковбаси», ПАТ «Мелітопольський олійноекстракційний завод», ПАТ «Племзавод Степний».
Окремо зупинившись на інших галузях, Елла Слепян зазначила, що однією з найбільш гострих проблем в області залишається погашення заборгованості з виплати заробітної плати, загальна сума якої збільшилася на 10,7 млн. грн. і на початок липня склала 51,7 млн. грн.
Заборгованість із виплати зарплати на підприємствах державного сектору економіки складає 36,7 млн. грн. або 70,9 % загальної суми заборгованості по області. Найбільші боржники - ПАТ «АЗМОЛ» (16,3 млн. грн.), ДП «Кремнійполімер» (6,2 млн. грн.), Бердянський державний завод скловолокна (2,3 млн. грн.), ДП «ДПІ «Запоріжцивільпроект» (2,2 млн. грн.), ДП «Запорізький облавтодор» (2,4 млн. грн.).
Стабільною є ситуація на споживчому ринку області. Щодо інвестиційної діяльності то закордонними інвесторами в економіку області вкладено 72,1 млн. дол.
- Перш за все, ми прогнозуємо збільшення збитків проблемних підприємств. Враховуючи озвучені показники, пропонуємо внести відповідні зміни до Програми соціально-економічного та культурного розвитку Запорізької області, - зазначила директор Департаменту.
До змін, запропонованих обласною виконавчою владою, депутати поставилися без зауважень. Основні корективи торкнулися індексу промислової продукції (прогнозується на рівні 97 %), обсяг її реалізації становитиме 82,4 млрд. грн.
Також Програмою передбачено стабілізувати ситуацію на ринку праці області та забезпечити показник рівня безробіття на рівні 6,8 %; скоротити обсяги нелегальної зайнятості та заробітної плати; збільшити рівень середньої заробітної плати на 3,4 % – до 3250 грн.;
Прогнозований обсяг іноземних інвестицій, залучених в економіку області протягом 2014 року, складатитиме 80,3 млн. дол. США, а зростання зовнішньоторговельного товарообігу - на 0,4 %, у тому числі експорту – на 6,4 %.
Управління у справах преси та інформації