В області спостерігається досить складна екологічна ситуація, пов’язана, перш за все, з надвисокою температурою повітря у середньому на 10 градусів та пожежами на звалищах, що є найбільшим забруднювачем навколишнього середовища.
Про це повідомив голова обласної державної адміністрації Валерій Баранов під час брифінгу з журналістами.
- Я доручив Головному управлінню ДСНС у Запорізькій області та Державній екологічній інспекції провести позапланову перевірку великих промислових підприємств міста. Перевірка показала, що в цілому ситуація з виконанням екологічних заходів у період несприятливих метеоумов на підприємствах «Дніпроспецсталь», «Запоріжсталь», «Запорізький завод феросплавів» та «Запоріжабразів» стабільна й задовільна, - повідомив очільник регіону.
За словами посадовця, в регіоні діє комплексна програма з охорони навколишнього середовища до 2020 року, яка, в тому числі, передбачає низку заходів, які мають реалізувати запорізькі підприємства. Керівник регіону наголосив, що ця програма послідовно виконується. Так, Запорізький завод феросплавів в повному обсязі виконав технічне переобладнання та реконструкцію печей і газоочисток в четвертому плавильному цеху.
- Найсистемніший підхід до екологічної модернізації підприємства ми бачимо на металургійному комбінаті «Запоріжсталь», де вже є відчутний прогрес. Так, у травні поточного року на підприємстві введено в експлуатацію систему газоочистки агломашини №1, яка дозволила на 10% знизити викид в атмосферу пилу і газу. Наразі триває будівництво газоочисних установок агломашини №2, які дозволять зробити повітря чистішим від пилу на 30 мг/м3, по сірчистого ангідриду - на 400 мг. Це відповідає європейським нормативам викидів, - зазначив Валерій Баранов.
Крім того, на «Запоріжсталі» на стадії завершення знаходиться реконструкція четвертої доменної печі, що дозволить на 25% скоротиться кількість всіх пилових викидів комбінату. Після завершення будівництва лінії соляно-кислотного травлення слив промислових вод у Дніпро скоротиться на 83%. Інвестиції в два останніх проекту становлять 1,3 млрд. грн. Роботи тривають за планом, комбінат ні на один день не відстає від виконання графіків інвестиційних проектів.
- Ми будемо жорстко контролювати виконання екологічної програми. Мене запевнили керівники промислових підприємств області, що за умови збереження нинішнього темпу реалізації програми за три роки запоріжці забудуть про екологічні проблеми, - підсумував Валерій Баранов.
Управління у справах преси та інформації