В обласній державній адміністрації відбулась нарада з вантажовідправниками з питань збереження автомобільних доріг, яку провели заступник голови ОДА Петро Гончарук та директор Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури ОДА Євген Семечаєвський.
У спекотну погоду з метою збереження дорожнього покриття автомобільних доріг загального користування в області існують обмеження для проїзду важкогабаритного транспорту, вага якого перевищує 28 тонн з 8.00 до 20.00. Підписано відповідне розпорядження голови облдержадміністрації від 11.06.2014 № 257 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування на період підвищення температури повітря».
Службою автомобільних доріг в Запорізькій області за погодженням з УДАІ ГУМВС України в Запорізькій області визначено 47 місць для відстою вантажних транспортних засобів. Крім того, на під’їздах до обласного центру об лаштовані дев’ять стоянок, де водії вантажних автомобілів можуть дочекатись вечора.
Проте, за фактом перевізники не дотримуються цих вимог. Нові автомобілі самі по собі мають значно вищу вагу аніж 10 років тому, відповідно і перевозять більше дозволених 28 тонн. Недовантажувати їх – економічно не вигідно. Найчастіші з вантажем, який перевищує встановлену норму їздять зерновози, вантажівки, які перевозять металеву продукцію із промислових підприємств тощо.
Так, у результаті роботи двох пересувних пунктів габаритно-вагового контролю за 7 місяців 2014 було перевірено 4142 і виявлено 42 великогабаритних транспортних засоби (1%), які перевозили вантаж, вага якого перевищувала їх вантажопідйомність.
- Машини їздять перевантажиними в день, у саму спеку, і це факт. Облаштовані стоянки, але час ніхто втрачати не хоче. Перевізники мають заробляти гроші, щоб вижити, у ДАІ не вистачає людей, щоб стежити за кожною дорогою, а ми, в умовах дефіциту бюджету, маємо зберегти наші дороги, адже на їх ремонт передбачається не просто мало, а дуже мало коштів, - прокоментував ситуацію Петро Гончарук.
Посадовець відзначив, що у цей складний період і ті, хто відправляють вантажі, і ті хто їх приймає, мають бути уважними та свідомими, адже якщо вони ігноруватимуть цю проблему з часом самі будуть їздити по бездоріжжю.
Один з варіантів, який дозволить посилити контроль за рухом вантажівок – встановлення на дорогах пересувних пунктів габаритно-вагового контролю.
Серед пропозицій, які у ході обговорення озвучили учасники – покласти відповідальність за порушення норм на тих хто відправляє та приймає вантаж, зробити проїзд для таких машин платним або просто перекривати рух важко габаритного транспорту по території області вдень. Однак, як пояснив директор Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури ОДА Євген Семечаєвський, для цього немає ані законодавчих підстав, ані людей, які могли б постійно чергувати на дорогах.
За підсумками обговорення Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури ОДА доручено підготувати пропозиції до проектів ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей ліцензування на автомобільному транспорт» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження плати за проїзд вантажних автомобілів для компенсації шкоди, завданої автомобільним дорогам загального користування», які дозволять врегулювати на законодавчому рівні ці нагальні питання.
Вищеназвані проекти розміщені на сайті Міністерства інфраструктури України, тож, представник обласної виконавчої влади, закликав присутніх ретельно з ними ознайомитись та надати свої пропозиції Департаменту.
Управління у справах преси та інформації