З 1 по 7 серпня світова спільнота в 120 країнах відзначає Міжнародний тиждень грудного вигодовування. Головною метою всесвітньої акції є популяризація та підтримка природного вигодовування, як найкращого способу забезпечити новонароджених дітей необхідними поживними речовинами та закласти основу їх здоров’я.
До традиційної щорічної акції приєднався і Запорізький край, з цього приводу в лікувально-профілактичних закладах області Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації організовано та проведено ряд просвітницьких заходів: семінари та лекції з питань підтримки грудного вигодовування, забезпечено серію виступів фахівців у ЗМІ, молоді мами мали можливість отримати необхідні інформаційно-просвітницькі та методичні матеріали щодо важливості природного вигодовування для новонароджених немовлят.
Засідання тематичного «круглого» столу за участю представників Департаменту охорони здоров’я ОДА відбулося і в «Лікарні, доброзичливої до дитини», що функціонує при обласній дитячій лікарні. До обговорення долучилися спеціалісти регіонального моніторингового організаційно-методичного центру, головні лікарі, акушери-гінекологи та педіатри.
Фахівці наголосили, що найкраще для немовляти - початок грудного вигодовування протягом перших 30 хвилин життя та продовження його до двох років і більше, адже саме грудне молоко максимально відповідає потребам дитячого організму. Для немовляти до шести місяців грудне молоко є не лише засобом харчування, але й природним імунітетом. Лише на сьомий місяць життя у дитини починає розвиватися власна імунна система, зміцнення якої забезпечує материнське молоко. Грудне вигодовування сприяє зниженню дитячої смертності та покращенню психологічного стану матерів.
Як повідомили в Департаменті охорони здоров’я ОДА, в минулому році в області на виключно грудному вигодовуванні перебувало більше, ніж 46 % малюків до шести місяців, по Україні цей показник становив 54,1%. Протягом останніх років, значна частина установ області пройшли сертифікацію на звання «Лікарня, доброзичлива до дитини». В таких закладах значна увага приділяється сучасному веденню пологів та принципам успішного грудного вигодовування: дитина отримує грудне молоко протягом перших 30 хвилин після народження. Внаслідок такої активної роботи спостерігається тенденція зниження показників дитячої смертності: якщо в 2007 році цей показник склав 12,99 %, то в 2013 він знизився до 8,11 %, й наразі продовжує зменшуватися.
На початок 2014 року статус «Лікарня, доброзичлива до дитини» в Україні мали 465 закладів охорони здоров’я. В Запорізькій області сертифіковано 10 медичних закладів, які надають кваліфіковану допомогу матерям та дітям. Крім того, відповідну сертифікацію пройшли всі пологові будинки регіону. Торік там народилося 68,8% немовлят, по Україні цей показник становив – 73,4%.
В усіх сертифікованих акушерських стаціонарах області функціонують індивідуальні, сімейні пологові зали, орієнтовані на проведення партнерських пологів та впровадження сучасних перинатальних технологій.
У дитячих стаціонарах створено належні умови щодо спільного перебування матері та немовляти, а також для матерів, які тимчасово розлучені з дитиною. До догляду за дитиною можуть долучатися в разі потреби члени родини.
Управління у справах преси та інформації