Коригування ситуації на рику зайнятості, утримання рівня заробітної плати, забезпечення виплати соціальних гарантій – пріоритетні напрямки роботи обласної виконавчої влади у соціальній сфері. На цьому наголосив у ході звітної прес-конференції заступник голови – керівник апарату обласної державної адміністрації Олег Ніколенко.
Посадовець повідомив журналістам, що в поточному році підписана територіальна угода між обласною владою, профспілками та роботодавцями на 2014-2016 роки
- Заходи цієї угоди спрямовані на те, щоб утримати стабільну ситуацію в сфері зайнятості, не допустити різкого скорочення робочих місць та зниження зарплатні, - конкретизував Олег Ніколенко.
На поточний момент рівень зайнятості в області складає 58,3% проти 57,6% в Україні, рівень безробіття – 7,7% (8,8% середньоукраїнський).
За шість місяців поточного року середня заробітна платня зросла на 7,2% і нині складає 3283 грн. (в Україні приріст 5,3%, середня зарплата 3368 грн.). За цим показником область посідає шосте місце серед регіонів країни.
Також Олег Ніколенко порушив ряд проблемних питань у цій сфері. Насамперед погашення заборгованості із заробітної плати. За даними органів статистики, запорізькі підприємства заборгували своїм працівникам 51,7 млн. грн. Однак 71% цієї суми – борги підприємств державного сектору економіки.
Чергове питання – заборгованість, яка виникла по виплатах фондів державного соціального страхування. Представник обласної виконавчої влади повідомив, що це питання було порушено в Кабінеті Міністрів України. Наразі борг частково погашений, питання знаходиться в стадії вирішення.
Також Олег Ніколенко акцентував увагу на тому, що 550 тисяч пенсіонерів, а це 31% населення області, отримують пенсійні виплати вчасно та в повному обсязі.
Нині на особливому контролі органів соціального захисту населення перебувають питання оформлення соціальних виплат, субсидій на послуги ЖКГ та компенсацій.
Окремо заступник голови обласної державної адміністрації зупинився на ході проведення дитячої оздоровчої кампанії. За його словами, незважаючи на скорочення обласного бюджету, фінансування цієї статті скорочено не було. Загальне фінансування кампанії сягнуло понад 69,2 млн. грн., з обласного бюджету виділено 15,4 млн. грн.. За підсумками проведених тендерів було закуплено 2680 путівок на оздоровлення, що на 215 путівок більше, ніж торік. Перспективний план на поточне літо – забезпечити послугами оздоровлення та відпочинку 75% дітей шкільного віку.
Управління у справах преси та інформації