У ході прес-конференції керівництва обласної державної адміністрації щодо підсумків соціально-економічного розвитку регіону за І півріччя поточного року заступник голови – керівник апарату ОДА Олег Ніколенко зупинився на ситуації в аграрному секторі економіки.
За словами посадовця, протягом звітного періоду робота агропромислового комплексу була зорієнтована на підвищення ефективності та продуктивності.
У складних агрокліматичних умовах запорізькі аграрії зібрали понад 2,2 млн. тонн зерна нового врожаю, у тому числі 1,7 млн. тонн пшениці, з яких 70% - продовольча.
- Запорізькі аграрії в минулому році посіяли зернові в сприятливих умовах. Восени ми отримали найбільший озимий клин у країні. Разом з тим, пізніше довелося стикнутися з такими явищем, як зимова засуха. Весінні дощі покращили ситуацію далеко не на всіх територіях області. Крім того, аграрії сіяли та збирали врожай в умовах нестабільної суспільно-політичної ситуації, при різкому зростанні цін на паливно-мастильні матеріали та засоби захисту рослин. Незважаючи на всі ці фактори, збирання ранніх зернових та зернобобових культур в області пройшло успішно, тож продовольча криза нам не загрожує, - резюмував Олег Ніколенко.
Враховуючи те, що ряд територій області знаходяться в зоні ризикованого землеробства, в останні роки особлива увага приділяється відновленню зрошувальних мереж. Тільки торік область посіла перше місце в країні по нарощенню зрошувальних площ.
Позитивні тенденції спостерігаються і в тваринництві. Зокрема, за перше півріччя поточного року індекс обсягів продукції тваринництва склав 101% до відповідного періоду минулого року. По всіх категоріях господарств вироблено 46 тис. тонн м'яса в живій вазі (106%), молока 136 тис. тонн або 100%. При цьому Олег Ніколенко підкреслив, що збільшення виробництва валової продукції тваринництва обумовлене, перш за все, підвищенням продуктивності худоби.
Збільшено виробництво продукції в харчовій та переробній промисловості. Виробництво м'ясної продукції і борошна - на 20%, молочної продукції - на 50%, рослинної олії - в 2 рази.
За підсумками оцінки діяльності агропромислового комплексу області індекс промислової харчової продукції склав 112% до рівня минулого року, індекс обсягу сільськогосподарської продукції – 78%. Як пояснив представник обласної виконавчої влади, на останній показник вплинуло те, що через погодні умови в цьому році жнива почались та завершились значно пізніше, ніж торік. Тож на звітну дату основний урожай ще не було зібрано.
Серед основних завдань для працівників аграрного сектору - провести сівбу озимих культур на площі 660 тис. га, завершити весь комплекс збиральних робіт, забезпечити зростання виробництва харчових продуктів та підвищити продуктивність сільськогосподарських тварин.
Управління у справах преси та інформації