Співвідношення планових та позапланових перевірок, які проводить Головне управління Держсанепідслужби в Запорізькій області, у першому півріччі 2014 року складає один до десяти. Таким чином, в організації держсанепіднагляду продовжує зберігатися тенденція до зміщення акцентів з планового нагляду до нагляду ситуативного.
Як повідомили в Головному управлінні Держсанепідслужби у Запорізькій області, в першому півріччі фахівцями обстежено 53 заклади оздоровлення та відпочинку дітей. У результаті проведених перевірок у 16 заміських дитячих оздоровчих закладах і в 13 пришкільних таборах (кожному третьому з числа перевірених) виявлено порушення вимог санітарного законодавства.
На підприємствах області зареєстровано 49 випадків професійних захворювань проти 65 у першому півріччі 2013 року. Основні виробничі фактори, які сприяли розвитку професійних захворювань, - пил і промислові аерозолі (73%), вібрація (16,5%), шум (6,5%), фізичні перевантаження та інфрачервоне випромінювання (по 2%).
З метою вдосконалення соціально-гігієнічного моніторингу переглянуто моніторингові точки, перелік досліджуваних інгредієнтів, проведена організаційна та методична робота з розробкою єдиного стандартизованого підходу. Визначено індикативні показники, що характеризують здоров'я населення (демографічні показники, показники захворюваності різних соціальних і статевовікових груп, професійної захворюваності, медикогенетичні показники, показники репродуктивного здоров'я, показники фізичного розвитку дітей).
Санітарно-гігієнічними лабораторіями області виконано 104,2 тис. санітарно-хімічних досліджень (досліджено 24,8 тис. проб), що на 18% більше, ніж за перше півріччя 2013 року. Збільшення кількісних показників відбувається, здебільшого, за рахунок проведення позапланового соціально-гігієнічного моніторингу питної води.
Радіаційно-гігієнічний моніторинг довкілля свідчить про те, що стан радіаційної безпеки населення Запорізької області знаходиться на задовільному рівні: гамма-фон складає 12-15 мкР/год, що відповідає фоновим рівням. Вміст стронцію-90 та цезію-137 у продуктах харчування значно нижчий допустимих рівнів, що забезпечує дозу опромінення населення на рівні 0,4% від квоти, встановленої Мінохорони здоров’я України.
У структурі вперше виявлених захворювань велику питому вагу займають, як і в попередні роки, захворювання органів дихання - 45,7%, на другому місці травми та отруєння - 6,6%, захворювання шкіри і підшкірної клітковини - 6,4%, захворювання системи кровообігу - 5,7%.
Управління у справах преси та інформації