В облдержадміністрації відбулося засідання робочої групи Громадської ради при ОДА з координації волонтерської діяльності, в якому взяли участь представники обласної та міської влади м.Запоріжжя, керівники оперативного штабу по роботі з вимушеними переселенцями із зони проведення АТО та АР Крим і штабу волонтерської допомоги переселенцям, а також громадськість.
Як повідомив начальник оперативного штабу по роботі з вимушеними переселенцями з Луганської та Донецької областей, а також тимчасово окупованої території АР Крим Головного управління ДСНС у Запорізькій області Микола Головань, станом на сьогодні, 29 липня, до регіону прибули 6534 вимушених переселенців, з них 471 – з АР Крим. Серед них 2490 – жінки, 1036 – чоловіки, 2537 – діти, 471 – інваліди та люди похилого віку.
За його словами, на урядову «гарячу» телефонну лінію надійшло 139 дзвінків від вимушених переселенців, які прибули до Запорізької області, вони були переспрямовані до оперативного штабу, де отримали належну допомогу.
- Вимушені переселенці мають багато проблем, серед яких – відсутність коштів, у тому числі на індивідуальні потреби, відсутність місця проживання, дефіцит робочих місць у регіоні, що ускладнюється й тим, що в деяких громадян немає трудових книжок, вони не звільнені з останнього місця роботи. Крім того, наявна проблема з їх розселенням, адже вільних місць все менше, - зазначив Микола Головань.
За його словами, військові комісаріати отримують інформацію про вимушених переселенців призовного віку, триває робота з їх мобілізації для подальшої участі в бойових діях в зоні проведення антитерористичної операції.
- Серед людей, які пройшли через наш штаб, практично ніхто не хоче залишатися в нашому регіоні назавжди, всі хочуть повернутися додому, коли це стане можливим. Але варто пам’ятати й про те, що багато житлових будинків зруйновано, й повертатися частині людей просто нікуди, - зазначив Микола Головань.
Як наголосила керівник штабу волонтерської допомоги Анастасія Голікова, необхідно надавати допомогу лише тим вимушеним переселенцям, які пройшли відповідну процедуру реєстрації. Це не тільки оптимізує зусилля всіх служб та організацій, які надають допомогу, а й, головне, стимулюватиме вимушених переселенців проходити встановлену процедуру реєстрації.
Також порушувалося питання щодо необхідності оповіщення органів влади та комунальних підприємств, які надають послуги населенню, про призов громадян, щоб запобігти випадкам відключення електроенергії, водопостачання тощо. Такий прецедент уже був: у одному з районів області відключили електроенергію в приватному будинку, де проживали двоє хлопців, яких було мобілізовано.
Крім того, мова йшла про необхідність відновлення військового госпіталю у м.Запоріжжя. До цієї роботи міська влада планує долучити соціально відповідальний бізнес.
Учасники засідання також обговорили питання працевлаштування вимушених переселенців, їх стимулювання до роботи. Наприклад, за словами Анастасії Голікової, в штабі волонтерської допомоги продукти харчування та предмети особистої гігієни вимушеним переселенцям видають тричі, кожний з них - раз на два тижні. Розраховано, що ці півтора місяця є адаптаційними, тож за цей час люди повинні нормально влаштуватися та знайти роботу.
Управління у справах преси та інформації