Питання економії природного газу та перехід на альтернативні види палива стало головною темою наради з питань соціально-економічної та суспільно-політичної ситуації в регіоні, яку провів голова облдержадміністрації Валерій Баранов.
Заступник голови ОДА Петро Гончарук поінформував, що на сьогодні заборгованість теплопостачальних підприємств області за спожитий природний газ становить 828,9 млн. грн., а рівень розрахунків – лише 56 %.
За словами посадовця, в цьому році область може використати максимум 303,5 млн. м3 блакитного палива, тобто на 130,1 млн. м3 менше, ніж торік.
- Прошу звернути увагу на те, що в першому півріччі поточного року теплопостачальними підприємствами області вже було спожито 250 млн. м³ газу. Таким чином, від запланованого річного обсягу споживання на друге півріччя залишається тільки 53,5 млн. м³. За попередніми розрахунками, такого обсягу газу для деяких територій області може вистачити на півмісяця - місяць роботи, для Запоріжжя – на 20 днів, - констатував Петро Гончарук.
Посадовець наголосив на необхідності використання всіх можливих способів економії блакитного палива. Так, за кожною територією має бути закріплена робоча группа, яка займатиметься перевіркою будівель на предмет можливих витоків тепла. Також, щоб не допустити розмороження систем опалення, спеціальні аварійні бригади повинні в кожному будинку проінспектувати точки зливу.
Скоротити обсяги споживання природного газу, як зауважив посадовець, планують також за рахунок збільшення тривалості зимових канікул. Для цього наразі опрацьовують питання можливого переведення шкіл на шестиденний робочий тиждень.
Петро Гончарук звернувся до керівників територій з проханням приділити увагу можливостям переведення котелень на альтернативні види палива, такі як пелети, що дозволить економити 50 млн. м³ природного газу. Він зазначив, що котельні на пелетах для бюджетних організацій можна встановити безкоштовно, вкладати в це гроші готові інвестори, які в ході наради презентували учасникам заходу свої пропозиції щодо енергозберігаючих технологій.
Заслухавши всі сторони, очільник регіону Валерій Баранов зауважив, що в світлі останніх подій населення має бути готове до зростання тарифів.
- Збільшення тарифів – неминуче. У зв’язку з цим треба проводити муніципальні слухання, пояснювати людям, чому так відбувається, з якою метою. Розрахунки потрібно довести до кожного персонально. В селах обов’язково проводити зібрання жителів, працювати над встановленням лічильників. Що ж стосується боржників, то з ними треба боротися найжорсткішими методами, а саме відключенням тепла, - зазначив голова облдержадміністрації.
Під час наради керівники окремих теплопостачальних підприємств області доповіли про конкретні заходи з енергозбереження, що дозволять у майбутньому досягти економії 30% природного газу.
Валерій Баранов наголосив, що такі ж розрахунки мають презентувати всі керівники територій. З відповідним звітом у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства 30 липня виступить заступник голови ОДА Петро Гончарук.
Управління у справах преси та інформації