За ініціативи Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації в бібліотеках та музеях області розпочато проведення циклу культурно-мистецьких заходів «Інша Росія».
Як повідомив директор Департаменту Владислав Мороко, заходи проходитимуть у форматі дискусій, під час яких буде продемонстровано історію дисидентського, революційного, антиімперського руху в Росії.
- Перш за все, ми хочемо показати, що Путін - це не є весь російський народ. Так, історія цієї країни має величезну традицію тоталітаризму та водночас – не меншу традицію дисидентства. Ми продемонструємо, що російські митці завжди були попереду і не сприймали тиранів. В умовах військових дій ми не хочемо записувати до ворогів усіх росіян. Серед них на сьогодні також є багато потужних особистостей, які є взірцем для громадян як Росії, так і України. В історії нашої держави є багато росіян, які зробили вагомий внесок у розвиток нашої культури та історії. Ми розмежуємо мистецькі здобутки України та Росії та покажемо, що з її тиранією завжди боролися. Хочемо, щоб усі зрозуміли, хто ворог, а хто справжній друг, - зазначив посадовець.
Більша частина заходів проводитиметься в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О.М. Горького з серпня по листопад включно. Протягом цього періоду відбудеться виставка російської художньої літератури XVIII-XIX ст. «Від свободи думки до свободи слова», експозиція «Крамольна» художня література в СРСР». Усі бажаючі також зможуть ознайомитися з російською поезією «срібного століття», стати учасниками музичної зустрічі «Російський рок підтримує Україну». Крім того, тематичні заходи відбудуться в обласному художньому музеї.
- Ми в жодному разі не нав’язуємо виключно свою точку зору. До роздумів про іншу Росію запрошуємо всіх бажаючих, - зазначив Владислав Мороко.
Управління у справах преси та інформації