Питання підготовки підприємств паливно-енергетичного комплексу, ЖКГ та об’єктів соціальної сфери до опалювального сезону 2014-2015 років, а також розрахунків за спожитий газ розглянуто на всеукраїнській селекторній нараді, яку провів заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Григорій Семчук. У заході взяв участь заступник голови облдержадміністрації Петро Гончарук.
Високопосадовець повідомив, що якщо раніше Урядом була поставлена задача скоротити споживання природного газу на 10% у кожному регіоні, то зараз - домогтися 30% економії.
- Всім зрозуміло, що це дуже жорстка цифра, але неможливих завдань не буває. Ми не можемо допустити сценарію повної відсутності газу цієї зими. Працюйте спільно з фахівцями та науковцями, підключайте всіх можливих спеціалістів. Тільки від нашої згуртованості залежатиме результат, якого очікує від нас Уряд, - зазначив Григорій Семчук.
За його словами, з 28 липня до Міністерства запрошуватимуться заступники голів облдержадміністрацій та керівники підприємств теплопостачання для того, щоб представити та захистити свої розрахунки щодо економії 30% природного газу. Наразі розробляється графік зустрічей. Відповідальні посадові особи Запорізького регіону мають звітувати 30 липня.
Заступник голови ОДА Петро Гончарук повідомив, що станом на 15 липня заборгованість теплопостачальних підприємств області за спожитий природний газ складає 829 млн. грн.
- На сьогодні ми відпрацьовуємо комплекс заходів з економії газу. Якщо враховувати те, що минулого року нам вдалося заощадити 8% природного газу, то 30% можна досягти тільки шляхом тотальної економії. Будемо ставити завдання щодо повної ізоляції та припинення опалення тих приміщень, де не проживають люди. Створюватимемо спеціальні комісії, які перевірятимуть усі під'їзди, двері, покрівлі, вікна на предмет можливих витоків тепла. Ми не маємо іншого виходу, - констатував посадовець.
Коментуючи підсумки наради, Петро Гончарук для присутніх у запорізькій студії наголосив на необхідності вчасного проведення тендерів на закупівлю вігулля, перевірки його якості та забезпечення регулярних поставок сировини.
- Поставки вугілля мають бути щомісячними, а не одноразовими. Часто ж буває, коли постачальники привезуть 25 т вугілля відразу, а там більше пилу, ніж самої сировини. Всіх, хто ставитиметься до цього безвідповідально, будемо карати. Хочу, щоб кожен розумів: не можна сподіватися на щасливий випадок, треба вже зараз готуватися до складної зими, – підсумував Петро Гончарук.
Управління у справах преси та інформації