Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запорізька область – один з регіонів, де розміщується найбільша кількість тимчасових переселенців із зони проведення АТО

17 липня 2014 - 10:55

Запорізька область – один з регіонів, де розміщується найбільша кількість тимчасових переселенців із зони проведення АТО

Заступник голови обласної державної адміністрації Петро Гончарук взяв участь у всеукраїнській селекторній нараді з питань організації прийому та облаштування вимушених переселенців із зони проведення АТО, яку провів голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський.

Як повідомив заступник начальника ДСНС України Василь Стоєцький, наразі в Донецькій області працюють два транзитних пункти, через які здійснюється безпечне переміщення тимчасових переселенців із зони АТО в інші регіони України, у Луганській області – один. Там переселенцям надається психологічна та соціальна допомога, вони забезпечуються харчуванням та мають можливість перепочити, після чого їх переміщують в інші регіони.

Станом на 16 червня із зони АТО виїхав 41901 тимчасовий переселенець, щодня зону АТО покидають у середньому близько 1,1 тис. мирних жителів, значно менше – у вихідні дні. Найменше тимчасових переселенців нараховується в західних регіонах України, в інших –  від трьох до семи тисяч осіб. За час проведення АТО у вимушених переселенців народилася 101 дитина. Наразі по всій Україні працевлаштовано лише 537 громадян, які виїхали із зони проведення антитерористичної операції. Запорізька область – один з регіонів, де розміщується найбільша кількість переселенців.

Сергій Бочковський наголосив, що всі регіони України мають провести паспортизацію приміщень, у яких можна розселити вимушених переселенців. Окрема увага має приділятися перевірці готовності цих будівель до опалювального сезону, адже санаторії та бази відпочинку, де зараз проживає значна частина переселенців, не мають опалення.

Також порушувалося питання щодо налагодження зв’язків з підприємствами, які готові надавати житло та забезпечувати харчуванням переселенців на умовах роботи одного або кількох членів родини. Така практика вже розпочалась у деяких регіонах.

Також під час селекторної наради розглядалися питання соціального забезпечення вимушених переселенців, створення належних умов життя, сприяння в працевлаштуванні, влаштуванні дітей до шкіл та дитячих садків тощо.

Як повідомив Петро Гончарук, станом на ранок 17 липня в області зареєстровано 4 тис. 551 вимушений переселенець, з них 232 – за останню добу.

   

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Яскраві меблі, мультимедійні дошки та смачна їжа: як діти навчаються офлайн у Запоріжжі

Україна стане світовим технологічним хабом: Уряд затвердив Стратегію цифрового розвитку WINWIN

Широківська громада Запорізької області долучилася до національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади»

Нова ініціатива Мінветеранів: сім’ї полонених або зниклих безвісти ветеранів можуть отримати відомості з ЄДРВВ через ЦНАП

Прямий зв’язок із владою: гаряча лінія Запорізької ОДА у дії

«Створюй тут!»: запуск безкоштовного освітнього проєкту для проактивної молоді

Впродовж доби окупанти завдали 466 ударів по 12 населених пунктах Запорізької області.

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 15.01.2025

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1057-го дня війн

Відновлено централізоване водопостачання для майже 20 тисяч жителів Запорізької області: будівельні роботи із завершення реконструкції водоводу продовжуються

Запрошуємо вас на чергову зустріч за проєктом «Діалог влади та бізнесу»

Реформа МСЕК: у Запорізькій області розпочали роботу 20 команд для оцінювання повсякденного функціонування людини