Під час засідання колегії облдержадміністрації, яке провів голова ОДА Валерій Баранов, його заступник Петро Гончарук поінформував присутніх про методи економії використання паливно-енергетичних ресурсів у бюджетній сфері та впровадження енергоефективних заходів.
Як повідомив посадовець, наразі перед усім регіоном стоїть украй важливе завдання - максимальне скорочення споживання природного газу шляхом упровадження енергоефективних технологій та переходу на альтернативні джерела енергії.
- За підсумками поточного року ми маємо скоротити споживання природного газу на мінімум 10%. Торік ми вже скоротили споживання газу на 12,4%. У бюджетних організаціях споживання блакитного палива скорочено на 5,6%, електроенергії – на 5,4%. При цьому в нас є цілий перелік бюджетних організацій, які за минулий рік значно перевиконали план споживання природного газу, що є неприпустимим, - повідомив посадовець.
Так, в області нараховується 1670 бюджетних об’єктів, якими споживається природний газ та електроенергія, з них на 294 було збільшено споживання газу або електроенергії. Серед них найбільше загальноосвітніх навчальних закладів, амбулаторій тощо.
- Одна з причин збільшення споживання електроенергії – це неякісні джерела енергії. Часто при проведенні закупівель підписуються договори на постачання вугілля на найближчий рік, і весь обсяг вугілля постачається одразу, складується. При перевірці стає відомо, що вугілля дуже низької якості, через що не виробляє тепло в запланованих обсягах. Виходить, і кошти витрачені, і тепла немає. Бюджетні установи, які вже уклали такі договори, мають перевірити якість вугілля, а ті, хто тільки буде проводити закупівлі, мають прискіпливо перевіряти його якість та прописувати в договорі помісячне постачання вугілля. Для перевірки якості вугілля буде створено спеціальну комісію, - зазначив Петро Гончарук.
За словами посадовця, дуже вигідно встановлювати котельні на пелетах, або подвійні, які можуть працювати як на природному газі, так і на пелетах. Якщо порахувати, який обсяг природного газу можна зекономити, якщо використати всі пелети, які виробляються в області, вийде дуже серйозна економія, а саме – 50 млн. куб. метрів природного газу.
Також Петро Гончарук наголосив, що котельні на пелетах для бюджетних організацій можна встановити безкоштовно, вкладати в це гроші готові інвестори.
- За процес проведення та результати роботи зі скорочення споживання природного газу відповідатимуть особисто керівники територій та кожної бюджетної організації. Ми будемо проводити щомісячний моніторинг споживання природного газу та електроенергії кожною бюджетною організацією області, - повідомив Петро Гончарук.
Також посадовець наголосив, що вкрай важливою є термомодернізація приміщень для економії тепла. Як показує досвід, це дуже ефективний метод економії енергоресурсів, при цьому в середньому втрати тепла від загального обсягу втрат саме через будівлю складає 87%.
Управління у справах преси та інформації