Саме у розпалі цьогорічна дитяча оздоровча кампанія. За інформацією Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, послугами літнього відпочинку та оздоровлення планують забезпечити понад 110 тис. дітей, що складає 67,3 % загальної кількості дітей шкільного віку. Для цього з усіх джерел фінансування виділено майже 70 млн. грн.
Станом на 10 липня вже встигли відпочити 41220 маленьких запоріжців та 23 тис. дітей пільгових категорій.
Протягом оздоровчої кампанії запорізьких школярів приймають 374 дитячі заклади, з них: 48 – позаміські заклади оздоровлення та відпочинку, три заклади санаторного типу, 317 – з денним перебуванням та чотири наметових містечка.
На оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки, цьогорік виділено 5,5 млн. грн. Ці кошти розподілені між школами-інтернатами відповідно до кількості вихованців. Послугами оздоровлення будуть охоплені 375 дітей цієї категорії, а тривалість їх перебування в оздоровчих закладах складе 63 дні.
Також триває робота щодо проведення державної атестації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку комунальної та приватної форми власності. Наразі державну атестацію пройшли три заклади Якимівського району («Чайка», «Лісова пісня», «Гвоздика»). Крім того, створено п’ять робочих груп для перевірки стану пожежної та техногенної безпеки об’єктів, задіяних під час курортного сезону.
В області на сьогодні діють три аварійно-рятувальні служби: Запорізька міська рятувально-водолазна служба (аварійно-рятувальні станції №1, №2, №3), «Аварійно-водолазна служба» Бердянської міськради та аварійно-рятувальний загін спеціального призначення ГТУ МНС України в Запорізькій області, які в період літнього купального сезону здійснюють обстеження дна водних акваторій.
У місцях, заборонених для купання, встановлено попереджувальні знаки, щити, нанесено відповідні надписи на залізобетонних конструкціях зрошувальних каналів і басейнів.
Також активізовано роботу з інформування населення стосовно безпеки людей під час відпочинку. Для дітей, які перебувають у дитячих оздоровчих закладах, проводяться заходи із залученням представників територіальних органів Державної служби з надзвичайних ситуацій.
З боку медичних працівників здійснюється чіткий контроль за дотриманням норм харчування в оздоровчих закладах, проводяться обов’язкові медичні огляди та бактеріологічні обстеження їх працівників, обстеження дітей.
Кожен дитячий заклад оздоровлення та відпочинку закріплений за окремою лікарнею (за територіальним принципом). Забезпечено надання невідкладної та спеціалізованої медичної допомоги та своєчасний виїзд бригади швидкої в разі необхідності.
Управління у справах преси та інформації