Службою у справах дітей облдержадміністрації в Приазовському районі проведено виїзний тематичний семінар-нараду для начальників служб у справах дітей райдержадміністрацій, міськвиконкомів, міст обласного значення, керівників центрів соціально-психологічної реабілітації дітей та православного дитячого будинку «Надія» щодо розвитку сімейних форм виховання.
За словами заступника начальника служби у справах дітей ОДА Ольги Сергєєвої, на сьогодні в Приазовському районі найкращі показники розвитку таких форм сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, як прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу. У районі нараховується 14 прийомних родин, які об’єдналися в Асоціацію прийомних батьків району. До них також пиєдналися п’ять дитячих будинків сімейного типу з 30 вихованцями.
В рамках семінару відбулася зустріч його учасників з представниками Асоціації, які презентували результати своєї роботи.
- Небайдужі люди об’єдналися, заснували громадську організацію, яка успішно функціонує вже майже рік. Завдяки їй батьки не залишаються сам на сам з проблемами виховання прийомних дітей: раз на місяць спільно зі службою у справах дітей Асоціація збирає на семінари батьків, де вони мають змогу поспілкуватися між собою та обмінятися досвідом. Активісти організації з користю та задоволенням проводять своє дозвілля. В цьому році, наприклад, влаштували спортивні змагання «Мама, тато, я – спортивна сім’я». Завдяки таким ентузіастам діти не лише можуть розважитися, а й зблизитися зі своїми новими родинами, - зазначила Ольга Сергєєва.
Прийомні батьки також продемонстрували учасникам семінару свою традицію – від однієї родини до іншої передається власноруч вишитий рушник, аби кожен зміг продовжити розшивати орнамент. Таке полотно, за словами засновників Асоціації, символізує єдність родини, сімейний затишок та батьківську турботу.
Також у рамках семінару учасники відвідали комунальний заклад «Мирненський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей», де ознайомилися з новими формами роботи. Так, на сьогодні основними завданнями центру є здійснення соціального захисту прийнятих дітей, надання вихованцям комплексу соціальних послуг, проведення соціально-педагогічної роботи з урахуванням індивідуальних потреб кожної дитини; сприяння формуванню у дітей власної життєвої позиції для подолання звичок асоціальної поведінки; забезпечення відвідування вихованцями загальноосвітніх або інших навчальних закладів; надання психологічної та інших видів допомоги батькам (або особам, які їх замінюють) дітей, які перебувають у центрі; розроблення рекомендацій з питань соціально-психологічної адаптації дитини для педагогічних та соціальних працівників і батьків.
Управління у справах преси та інформації