Заступник голови ОДА Петро Гончарук взяв участь у семінарі «Тверде біопаливо: стандартизація та економічна доцільність переходу на генерацію тепла з місцевих видів палива», який сьогодні протягом дня триває в облдержадміністрації.
Семінар є одним із серії заходів, що організовуються в різних містах України за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Їх організатор - асоціація «Український Пелетний Союз», а Запорізька облдержадміністрація та Запорізька міська рада виступили співорганізаторами.
У заході взяли участь представники обласної та міської влади, міських і селищних рад, місцевих підприємств теплокомуненергетики, виробники твердого біопалива, виробники та інсталятори опалювального обладнання, науковці, споживачі, громадськість та інші зацікавлені особи.
Петро Гончарук привітав учасників заходу від імені голови облдержадміністрації Валерія Баранова та наголосив, що Урядом поставлено завдання скоротити споживання природного газу на 10%, тож цей семінар особливо актуальний.
- Нам необхідно вивчити досвід використання альтернативних джерел енергії в інших регіонах країни та за кордоном, перейняти все краще, і при цьому – доступніше. Наголошую, що наразі питання забезпечення теплом - №1 у країні, тож ми повинні приділити цьому максимальну увагу, щоб упевнено розпочати опалювальний сезон. Учора під час всеукраїнської селекторної наради заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Григорій Семчук наголосив, що цього року не буде жодного популізму щодо початку опалювального сезону. Ми не будемо опалювати житлові будинки та приміщення при температурі за вікном +15-+18 градусів, це є неприпустимим. Тож прошу звернути на це особливу увагу, - наголосив Петро Гончарук.
У програмі семінару - розгляд питань економічної ефективності теплогенерації на твердому біопаливі, приклади успішних інсталяцій у комунальному секторі, обґрунтування необхідності введення стандартів, гармонізації українських і міжнародних стандартів на тверде деревне біопаливо, також проводитиметься опитування учасників ринку та одержання відгуків стосовно гармонізації стандартів на тверде деревне біопаливо.
Слухачі семінару зможуть обрахувати економічний ефект переведення котелень на тверде біопаливо та отримати модель розрахунку економічного ефекту від цього. Також кожен учасник заходу отримає посібник «Економічне обґрунтування доцільності переходу на опалення твердим біопаливом. Гармонізація українських стандартів та стандартів ЄС».
Управління у справах преси та інформації