Євген Червоненко спілкувався сьогодні в прес-центрі облдержадміністрації з представниками засобів масової інформації щодо його недавньої поїздки до США, ситуації з житлом для сімей військовослужбовців с.Юліївка, забезпечення газом, впровадження системи екомоніторинга.
Голова облдержадміністрації за дорученням Президента України з 7 по 11 травня 2006 року перебував у складі української делегації у Сполучених Штатах, де йшли перемовини щодо відзначення 65-тих роковини Бабиного Яру:
- В ході візиту до Нью-Йорку та Вашингтону ми мали зустрічі з багатьма політиками, які запрошені на скорботні урочистості 27 вересня цього року до Києва, в рамках Всесвітньої програми увічнення пам'яті жертв Голокосту. Це численні керівники держав, колишні президенти США, Нобелівські лауреати тощо. Україна мала в період Великої Вітчизняної близько 1200 «Бабиних Ярів». На території Запорізької області в районі села Чубарівка Пологівського району в перші місяці війни розстріляно фашистами кілька тисяч радянських громадян єврейської національності. Біля села Старобогданівка Михайлівського району та на території Комунарського району міста Запоріжжя знаходяться поховання тисяч невідомих радянських воїнів. Обласна влада ініціює програму увіковічення пам'яті всіх загиблих в роки лихоліття. Ми повинні разом з місцевою владою, підприємцями, громадськими організаціями та політичними партіями зробити все, щоб в області не було забутих поховань жертв фашизму.
Євген Червоненко направив подання Президентові України щодо присвоєння (посмертно) звання Героїв України за особисту мужність і героїзм, виявлені у боротьбі проти фашистських загарбників у роки Великої Вітчизняної війни командиру окремого стрілецького батальйону морської піхоти Шапиро Анатолію Павловичу та молодшому сержанту Щербині Петру Дорофійовичу.
Голова облдержадміністрації торкнувся теми сімей військовослужбовців, які проживають в с.Юліївка Запорізького району:
- В результаті реформування Збройних Сил України 21 сім'я військовослужбовців фактично залишилася без житла. Я направив звернення до Міністра оборони України, міського голови м.Запоріжжя, де їм було обіцяно житло, з вимогою вирішити це питання. Я буду відстоювати права цих сімей – це моя принципіальна позиція.
Стосовно залишення запоріжців без гарячого водопостачання Євген Червоненко відзначив, що після вивчення ситуації, він не вбачає вини запорізької міської влади у цьому:
- Мені незрозуміла позиція НАК „Нафтогаз України”, яка не надала для підписання міській владі контракту на газопостачання... Поки що можу завірити запоріжців - безперебійно будуть забезпечуватися гарячим водопостачання лікарні та виправні заклади... В ході моєї робочої поїздки до Києва, в НАК „Нафтогаз України”, уряді я ставитиму конкретне питання – чому область з одним з найкращих рівнів платежів за газ та електроенергію, знаходиться в такій ситуації. Крім того, я буду обговорювати можливість переходу області на альтернативні джерела енергії, насамперед, користуватися тією електрогенерацією, яка не задіяна в області.
Євген Червоненко заявив, що обласна влада продовжує впровадження системи екологічного моніторингу:
- Зі Сполучених Штатів я повернувся з пропозицією – для введення в дію програми екомоніторингу нам готові надати кредит на суму необхідних 40 млн.грн. З цього питання я матиму розмову з Міністром охорони навколишнього середовища... Система екологічного моніторингу буде працювати, незважаючи на будь-який спротив.
Прес-служба облдержадміністрації