Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Верховної Ради України на своєму засідання розглянув стан виконання рішення Комітету від 3 липня 2013 року в частині екологічних проблем гідрологічного заказника «Молочний лиман» та річки Молочна і шляхів їх вирішення.
На захід були запрошені перший заступник гоови облдержадміністрації Григорій Самардак та директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Сергій Карпій. У роботі також взяли участь представники Мінприроди, Держводагентства України, Державної екологічної інспекції України, науковці.
На сьогодні основною проблемою гідрологічного заказника загальнодержавного значення «Молочний лиман», який визнано водно-болотним угіддям міжнародного значення, є відсутність водного сполучення між Азовським морем та лиманом.
Обласною державною адміністрацією проведено робочі наради з виїздом на місце та залученням громадськості, науковців, фахівців. У їх ході було розглянуто всі можливі варіанти розв’язання проблеми.
Григорій Самардак зазначив, що на сьогодні потрібні нестандартні шляхи для відновлення водообміну між Молочним лиманом і Азовським морем. Тому було запропоновано вирішити проблему шляхом реалізації проекту «Будівництво з’єднувального каналу для відновлення водного сполучення Азовського моря з Молочним лиманом», розробленого інститутом «Укррибпроект» у 2001 році.
Збільшити водообмін між лиманом і Азовським морем можливо за рахунок точкових вибухів. Такий спосіб не тільки дієвий та дешевий, а й екологічний.
За результатами засідання Комітету вирішено рекомендувати Комісії з урегулювання екологічних проблем Молочного лиману Міністерства екології та природних ресурсів України розглянути альтернативні шляхи вирішення проблеми, у тому числі на основі проекту 2001 року.
Управління у справах преси та інформації