Під головуванням Першого віце-прем'єр-міністра України Віталія Яреми відбулася всеукраїнська селекторна нарада з питань організації прийому та розселення переселенців з Донецької та Луганської областей. Запорізьку область на заході представляв заступник голови облдержадміністрації Петро Гончарук.
Керівники регіонів прозвітували урядовцю про кількість прибулих, організацію їх розселення, забезпечення необхідним для проживання. У всіх регіонах створено штаби, працівники яких надають соціальну, юридичну та психологічну допомогу переселенцям. Також спеціалісти допомагають розв’язати їм тимчасові житлові проблеми, влаштувати дітей у заклади освіти, відновити соціальні та пенсійні виплати.
Більшість представників територій звернулися до Першого віце-прем'єр-міністра з проханням вирішити питання компенсацій та часткових відшкодувань витрат на тимчасове проживання громадян, які переїхали. Відкритим також залишається питання надання спеціального статусу переселенцям. Керівництво Донецької облдержадміністрації окремо зупинилось на створенні гуманітарного «коридору» для доставки медикаментів у лікарняні заклади регіону, а також забезпечення збереження власності, адже за останні декілька днів у донецьких медиків викрали чотири карети швидкої допомоги.
Щодо Запорізької області заступник голови облдержадміністрації Петро Гончарук першочерговим визначив питання надання статусу переселенцям.
- У комунальних установах регіону вже розселено 62 людини з Донецької та Луганської областей. Звичайно, ми повинні розуміти їх статус, є постанова по Криму, ми всіх приймаємо, розміщуємо, але для нас важливим є вирішення цього питання на рівні законодавства. На сьогодні в області зарезервовано 1637 місць, де ми можемо розмістити людей. Є дуже багато добровольців, які надають переселенцям прихисток у себе вдома, - зазначив посадовець.
За словами Петра Гончарука, наразі в Запорізькій області працюють три пункти прийому громадян, які розміщуються на залізничному вокзалі Запоріжжя-1, в облдержадміністрації та департаменті соціального захисту населення ОДА. Функціонує цілодобовий телефон «гарячої лінії».
По завершенню наради Віталій Ярема доручив профільним міністерствам в оперативному режимі опрацювати всі зауваження та прохання керівників регіонів. Окремо урядовець висловив подяку представникам тих областей, які знайшли для переселенців максимальну кількість місць.
- Спільними зусиллями ми подолаємо всі гострі проблеми. Зараз, як ніколи, ми повинні бути однією сім’єю, члени якої розуміють проблеми один одного та намагаються їх разом вирішити. Маю надію, що ситуація в країні якнайшвидше стабілізується, - висловив сподівання урядовець.
Управління у справах преси та інформації