Начальник відділу тваринництва головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації проаналізував стан справ у галузі, в цілому, і висловив думку фахівців щодо визнання хибним попереднього загальнодержавного курсу на дрібнотоварне виробництво у м'ясній промисловості. Оскільки така політика призвела до руйнування потужних тваринницьких сільськогосподарських підприємств і не забезпечила гідної підтримки розвитку малих приватних та колективних ферм. Разом з тим, він зазначив, що держава вживає невідкладних заходів щодо виправлення становища. І вже намітилися позитивні зрушення у бік підвищення обсягів виробництва м'ясної продукції, а також збільшення в регіоні поголів'я великої рогатої худоби, свиней, птиці. Доповідач повідомив, що в області також починає відроджуватися вівчарство та навіть бджільництво і шовкарство.
У своєму виступі Олександр Ясинецький підняв ряд проблемних питань, що потребують негайного вирішення. Зокрема, він наголосив на необхідності подовження термінів надання довгострокових кредитів, які використовуються в галузі тваринництва, оптимізації імпорту м'яса та субпродуктів в Україну, визначення мінімальних закупівельних цін на тваринницьку продукцію на загальнодержавному рівні.
Підбиваючи підсумки, представник виконавчої влади наголосив, що ці питання мають регулюватися законами, які існують але, на жаль, не діють. Він запропонував Комітету підприємців АПК при Запорізькій торгово-промисловій палаті ініціювати звернення до Комітету підприємців АПК при ТПП України, Міністерства аграрної політики України, профільного комітету Верховної Ради нового скликання щодо нагального вирішення цих питань.
Учасники засідання підтримали ідею щодо позиціонування актуальних проблем тваринництва і визначення стратегічних напрямків їх вирішення на державному рівні. Вони запропонували, спираючись на позитивні приклади в регіоні, подати пропозиції для поширення цього продуктивного досвіду.
Прес-служба облдержадміністрації