Для захисту від провокаторів та зовнішніх агресорів на під’їздах до Запоріжжя збудовані шість блокпостів. Роботу одного з них, який збудовано з боку Донецької області, перевірив голова облдержадміністрації Валерій Баранов.
Під час робочої наради з керівниками правоохоронних органів, військовими та громадськістю, яка бере активну участь в захисних операціях, очільник області взяв на себе координацію питань поставок продуктів харчування, забезпечення освітленням, регулярного вивозу твердих побутових відходів. Всі проблеми, які виникатимуть у охоронців кордонів області, Валерій Баранов пообіцяв вирішувати оперативно за участі членів створеної ради оборони.
- В першу чергу, це - безпека. Освітлення, дорожні знаки, підключення до джерел електропостачання, регулярне харчування – всі ці питання ми відпрацюємо впродовж одного-двох днів. Ті, хто тут чергують, повинні встановити ділові і дружні контакти і працювати в єдиній зв’язці. Блокпост – це єдиний колектив. Для цього пропоную обрати старшого і чітко виконувати його команди, - сказав Валерій Баранов.
Передбачається, що на кожному з блокпостів чергуватимуть по два озброєних працівника міліції, по два співробітника внутрішніх військ (також із зброєю) та мінімум по 6 чоловік від громадськості. За словами самооборонівців, які заступили на чергування, вже були провокатори, які «тренують» увагу захисників блокпостів, розвідуючи дані про їхню роботу.
Обладнання блокпостів ведеться з підручних засобів, але дуже надійно: бетонні блоки, металеві їжаки, мішки з піском. Перевіривши хід будівельних робіт, голова облдержадміністрації зізнався, що блокпости не захистять від танків – для цього на державному кордоні стоять українські війська. Але від гастролерів-сепаратистів такий захист може бути цілком ефективним.
- Ситуація в Запорізькій області контрольована. Сподіваюсь, її погіршення не буде. Ми будемо захищатися, і не дамо скривдити запоріжців. Ми, запоріжці, налаштовані мирно, але нікому не дозволимо втручатися у наше мирне життя, - підкреслив Валерій Баранов.