В облдержадміністрації відбулася прес-конференція організаторів міжрегіональної наради-семінару «Впровадження підготовки молоді до подружнього життя», який сьогодні відбувається в Запоріжжі. Серед учасників - представники Міністерства соціальної політики України та Проекту програми розвитку ООН «Підтримка реформи соціального сектору України».
Як повідомив директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Ігор Мещан, у реформуванні соціального сектору один з головних пріоритетів – це розвиток сімейної політики.
- В Україні все частіше молодь не оформлює офіційно свої стосунки й живе в громадському шлюбі, також фіксується збільшення кількості розлучень. Усе це – наслідок неготовності молоді до створення сім’ї, і наше завдання – підготувати молодь до подружнього життя завдяки таким курсам, - зазначив Ігор Мещан.
За словами посадовця, у Запорізькій області впроваджено ноу-хау – гендерний форум, який щороку присвячений різним проблемам. Наприклад, останній відбувся під гаслом «Кращі сім’ї – краще суспільство» і був присвячений саме сімейним проблемам.
Як повідомила керівник Проекту програми розвитку ООН «Підтримка реформи соціального сектору України» Олена Іванова, Організація Об’єднаних Націй проголосила 2014 рік Міжнародним роком сім’ї.
- Цього року, поміж інших заходів, ми надаємо підтримку Міністерству соціальної політики України у впровадженні Програми підготовки молоді до подружнього життя. Зокрема, ми підтримуємо проведення кущових семінарів у трьох регіонах країни – в Сумах, Запоріжжі та Рівному, до участі в яких запрошені представники сусідніх областей. Ці семінари мають на меті звернути увагу місцевих органів влади на проблему готовності молодих людей до вступу в шлюб і таким чином заохотити їх проводити навчальні заходи для подружніх пар, - зазначила Олена Іванова.
Заступник начальника управління сімейної політики та соціальних послуг Департаменту сім’ї та дітей Міністерства соціальної політики України Федір Фомін озвучив пріоритети Державної цільової соціальної програми сім’ї до 2016 року, результати її виконання за 2013 рік, а також поінформував про плани на наступні роки.
- Принципова відмінність даної програми від попередніх – це комплекс заходів з підготовки молоді до життя в подружжі. Проблема формування щасливої сім’ї актуальна завжди, і особливо сьогодні. Адже результати досліджень свідчать, що саме непідготовленість людей, зокрема, молоді до шлюбу й сімейного життя є одним з головних факторів, що унеможливлює формування щасливої родини та спричиняє такі соціальні проблеми як насильство в сім’ї, збільшення кількості розлучень, і, відповідно, збільшення неповних сімей та соціальне сирітство, - зазначив Федір Фомін.
Наразі завдання влади – підготувати регіональних фахівців та сприяти впровадженню програми на територіях. Мова йде, зокрема, про відкриття міських та районних центрів підготовки до подружнього життя. Вже розроблено навчально-методичний посібник для фахівців, які впроваджуватимуть програми підготовки молоді до створення сім’ї.
За статистикою, кожна друга сім’я в Україні розпадається. При цьому середній вік укладання шлюбу в Україні нижчий, ніж у більшості країн Європи. Наприклад, середній вік молоді при укладанні перших шлюбів у Болгарії, Литві, Латвії, Румунії, Чехії та Угорщині дорівнює 24-25 рокам, у Бельгії, Німеччині, Норвегії та Фінляндії – понад 27 років, а в Україні – 23,5 року.
Після прес-конференції в облдержадміністрації розпочалась міжрегіональна нарада-семінар з питань упровадження системної підготовки молоді до подружнього життя в рамках проекту «Підтримка реформи соціального сектору в Україні» . Учасники заходу обговорять пріоритети Державної цільової соціальної програми підтримки сім’ї до 2016 року та результати її реалізації у 2013 році. Також буде презентована програма підготовки молоді до подружнього життя, обговорюватимуться практичні аспекти впровадження цієї програми в Україні та очікувані результати.
Учасники семінару ознайомляться з результатами сучасних соціальних досліджень щодо сім’ї, а також поділяться досвідом роботи з молоддю та подружжями.
Управління у справах преси та інформації