В обласній державній адміністрації відбулося засідання координаційної ради з питань сім'ї, жінок, охорони материнства і дитинства при голові обласної державної адміністрації, яке провів Директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Ігор Мещан.
Основною темою зібрання стали актуальні питання реалізації сімейної політики в Запорізькій області.
- Не може не викликати занепокоєння нестабільна ситуація в сучасних родинах. Збільшується кількість кризових сімей, розлучень, фіксуються випадки насилля в родинах. Важливо розуміти, що при формуванні свідомості суспільства один з найважливіших аспектів - саме збереження родинних цінностей, - зазначив Ігор Мещан.
Посадовець зупинився на пріоритетних напрямках державної політики, спрямованої на підтримку інституту сім'ї в Запорізькій області, та організації роботи з кризовими родинами.
Торік Кабінет Міністрів затвердив Державну цільову соціальну програму підтримки сім'ї до 2016 року. Програма передбачає розвиток трьох пріоритетних напрямків підтримки родин. Зокрема, більш активне використання інформаційних інструментів (проведення інформаційних кампаній з питань розвитку та підтримки сім'ї, популяризація сімейних цінностей тощо), реалізацію системної підготовки молоді до сімейного життя та заходи з недопущення насильства в сім'ї. Важливим аспектом, на який Ігор Мещан звернув увагу, є те, що до цієї роботи активно залучається церква та громадські організації.
Крім того, в області реалізується Комплексна програма підтримки сім'ї, молоді, гендерного паритету, оздоровлення та відпочинку дітей, попередження насильства в сім'ї та протидії торгівлі людьми до 2016 року. Цього року з обласного бюджету на реалізацію сімейної політики виділено 526 тис. грн., на оздоровлення та відпочинок дітей - 9113,0 тис. грн.. Торік послугами оздоровлення були охоплені 85,5% загальної кількості дітей шкільного віку. У поточному році оздоровлення дітей залишається одним з найважливіших напрямків роботи департаменту. Посадовець відзначив, що в цьому році вперше планується оздоровлення дітей пільгових категорій віком від 4 до 6 років разом з батьками.
Окремо Ігор Мещан поінформував про роботу, яка проводиться з кризовими родинами. Це - сфера відповідальності центрів соціальних служб, робота яких вже зараз має конкретні результати. Так, з 2011 року в 16,6 раза зросла кількість виявлених сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, в 7,4 раза збільшилася кількість попередження вилучення дитини з сім'ї, в 64 рази зросла кількість сімей (осіб), яким фахівці з соціальної роботи сприяли поліпшенню житлово-побутових проблем, у 145 разів зросла кількість сімей (осіб), яким фахівці сприяли в оформлені чи відновленні документів тощо.
Також посадовець повідомив, що молоді люди та родини можуть звертатися за допомогою у такі структури: Запорізький обласний центр соціально - психологічної допомоги, Запорізький обласний центр соціальних послуг для сім'ї, дітей та молоді, а також у приватний заклад - кризовий центр, створений на базі Південно-східного інституту.
У рамках цієї роботи 11 квітня в Запоріжжі відбудеться міжрегіональна нарада-семінар з упровадження програми підготовки молоді до сімейного життя». Для обміну досвідом приїдуть представники Дніпропетровської та Донецької областей.
Члени коордради також обговорили шляхи формування ефективної моделі роботи інституту соціальних працівників та профілактичні заходи, спрямовані на зменшення правопорушень серед підлітків.
Управління у справах преси та інформації