Відбулося чергове засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олега Ніколенка.
Учасники заходу - представники обласної прокуратури, відділення національної служби посередництва і примирення в Запорізькій області, керівники територій та підприємств – розглянули стан виплати заробітної плати, виконання графіків погашення заборгованості працівникам економічно активних підприємств області та погашення боргів з обов’язкових платежів до Пенсійного фонду України.
За даними органів статистики загальна сума заборгованості із заробітної плати в лютому поточного року збільшилась на 6,3 млн. грн. або на 14,7 %, порівняно з початком року вона зросла на 8,6 млн. грн. або на 21,1 % і на 01.03.2014 становила 49,6 млн. грн.
Із них на економічно активні підприємства припадає 14,4 млн. грн., на підприємства, що перебувають у процедурах відновлення платоспроможності або визнання банкрутом – 35,2 млн. грн., на економічно неактивні підприємства – 81 тис. грн.
Динаміка зростання боргів із зарплати продовжує визначатися ситуацією на підприємствах державного сектору економіки, де вони з початку року збільшилися на 4,4 млн. грн. і на 01.03.2014 становили 37,8 млн. грн., а їх питома вага склала 76,2 % від загальної суми боргу.
Заборгованість підприємств приватної форми власності у лютому зросла на 1,1 млн. грн., з початку року збільшилася на 1,8 млн.грн. і на 01.03.2014 склала 9,1 млн. грн. або 18,2 % від загальної суми.
Суттєво погіршилася ситуація на підприємствах комунальної форми власності, де борги по відношенню до початку року збільшилися в дев’ять разів і склали 2,7 млн. грн. або 5,5 % від загальної суми.
На чотирьох із 25 територій області заборгованість із заробітної плати відсутня, ще на трьох – відсутні борги на економічно активних підприємствах.
У той же час перед працівниками бюджетної сфери заборгованості із зарплати немає.
За підсумками обговорення прийнято рішення закріпити структурні підрозділи облдержадміністрації і їх відповідальних посадових осіб за кожним підприємством-боржником, які спільно з керівниками підприємств мають провести аналіз стану фінансово-економічної діяльності та визначити шляхи погашення заборгованості.
Також слід активізувати роботу з центральними органами виконавчої влади, у підпорядкуванні яких знаходяться підприємства-боржники державного сектору економіки, та у разі виявлення неефективного управління підприємством ініціювати перед ними заміну керівників.
На голів райдержадміністрацій, міських голів покладено особистий контроль за складанням графіків погашення боргів по кожному підприємству та їх виконанням.
- Місцева влада має зосередити увагу на погашенні заборгованості із заробітної плати та її недопущенню надалі на підприємствах комунальної форми власності. У разі неспроможності керівників комунальних підприємств забезпечити виплату заробітної плати треба ініціювати перед місцевими радами розірвання контрактів з ними, - наголосив Олег Ніколенко.
Управління у справах преси та інформації