В обласній державній адміністрації відбулася спільна прес-конференція координаторів Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Запорізькій області Олександра Рябого та Геннадія Устимова, а також старшого викладача факультету соціології й управління ЗНУ Інни Ротаревої.
Вони підбили підсумки реалізації ІІ фази спільного проекту Європейського Союзу та програми Розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»
Олександр Рябий поінформував, що запорізькі громади ефективно співпрацюють з проектом вже протягом чотирьох років. У ІІ фазі проекту взяли участь 9 основних районів області - Бердянський, Гуляйпільський, Кам'янсько-Дніпровський, Куйбишевський, Новомиколаївський, Оріхівський, Пологівський, Приазовський і Якимівський та три райони - репліканти - Василівський, Веселівський та Токмацький.
Наразі з очікуваної суми співфінансування (10,2 млн. грн.) освоєно понад 9 млн. грн., реалізовано 47 проектів із 57.
Крім того, запорізькі громади перемогли в конкурсі на впровадження проектів з енергозбереження, отримано грант від ЄС/ПРООН у сумі 220 тис. дол. США. Це новий напрямок Проекту, у рамках якого планують розробити енергетичну карту регіону.
Олександр Рябий відзначив, що потенціал громад – потужний додатковий фінансовий ресурс для розвитку території. Так, громадами реалізовано 10 проектів відновлення вуличного освітлення та три проекти енергоефективності, у 16 дитсадках та двох ФАПах проведено капітальні ремонти тощо.
Разом з тим, координатор наголосив, що виділення коштів – не основна мета реалізації Проекту.
- Основне, чого ми бажали досягти і досягли – навчання та активність місцевих громад. Люди отримали знання у сфері фінансового управління, обліку та аудиту, співпраці з податковою та органами місцевого самоврядування, а також самоуправління. Члени громад зрозуміли, що активність – запорука успіху, а активна громада не дає розслабитись ані собі, ані партнерам – владі та спонсорам, - пояснив завдання та переваги співпраці з проектом Олександр Рябий.
У цьому контексті він повідомив, що на початок 2014 року в області діяло 62 громадські організації (8356 членів), які мають свої плани розвитку на 2012-2015 роки. Фондами розвитку громад акумульовано понад 500 тис. грн. У рамках Проекту навчання пройшли 3471 представник громад і 880 представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування
З 2011 по 2013 рік Проектом за підтримки обласної державної адміністрації проведено 60 тренінгів для громад-партнерів Проекту, організовано 115 форумів місцевого розвитку, надано допомогу в організації та проведенні 112 громадських зборів громад партнерів ЄС/ПРООН.
Управління у справах преси та інформації