У Запорізькій обласній клінічній лікарні відбулася науково-практична конференція, присвячена віковим змінам, профілактиці, своєчасній діагностиці та правильному лікуванню захворювань нирок. В обговоренні питання взяла участь головний позаштатний нефролог Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Тетяна Остапенко.
Згідно з Національним реєстром хворих на хронічну хворобу нирок торік у області було зареєстровано 9479 хворих, з них у 557 осіб - термінальна стадія ниркової недостатності.
Як відзначають фахівці, серед основних причин виникнення хронічного захворювання – хронічний пієлонефрит (52,7%), діабетична нефропатія – (22,7%), хронічний гломерулонефрит (9,7%), гіпертензивна нефропатія (6,9%), полікістоз нирок (1,8%) тощо.
При цьому занепокоєння запорізьких медиків викликає той факт, що вік людей, у яких виявляють захворювання нирок, знизився з 50 до 40 років.
Це пояснюється шкідливими звичками молоді – тютюнопаління та зловживання спиртним, у тому числі й пивом, адже вони є основними чинниками, які можуть спровокувати виникнення та загострення хвороби.
Виявити небезпечне захворювання можна, якщо завчасно проходити тести для визначення функції нирок: аналіз сечі та аналіз крові на креатинин з розрахунком швидкості клубочкової фільтрації.
Медична допомога хворим з нефрологічною патологією в лікувально-профілактичних закладах міст області надається 15 нефрологами, в районах області – терапевтами та лікарями загальної практики-сімейними лікарями.
Замісну ниркову терапію отримували 464 пацієнти, серед них 375 осіб лікувались програмним гемодіалізом, шість – перітонеальним діалізом, 79 - реципієнти ниркового трансплантанта.
Управління у справах преси та інформація