Голова облдержадміністрації Валерій Баранов провів зустріч з лідерами громадських організацій та політичних партій. Під час відкритої дискусії сторони відпрацювали основні напрямки роботи громадської ради, до якої ввійдуть представники всіх громадських об’єднань і будуть гарантами відкритої та прозорої влади.
Незадоволені нинішнім складом і результатами роботи Громадської ради при Запорізькій облдержадміністрації активісти запропонували зробити її повний апгрейд. На їхню думку, зразком для роботи могла би стати ефективна в радянські часи система народного контролю. За цією схемою й працюватиме новостворена громадська рада, яка контролюватиме дії всіх вертикалей влади. Валерій Баранов попросив підготувати список кандидатур, які увійдуть у нове об’єднання, і висловив побажання, щоб це були юристи, економісти та інші фахівці, які мають досвід роботи з громадянами та офіційною документацією.
Механізми здійснення контролю та обліку з боку громадськості закріплені в Меморандумі, зміст якого голова облдержадміністрації повністю схвалив. Його підписання відбудеться одразу після юридичної експертизи.
Активісти, які брали безпосередню участь в запорізькому майдані, запропонували голові облдержадміністрації врахувати їхні кандидатури й при призначенні нових директорів департаментів, начальників відділів та структурних підрозділів ОДА. Валерій Баранов погодився з пропозицією, зауваживши, що буде керуватися правилами, встановленими на Майдані в Києві, - призначати тих з кандидатів, які мають сім років роботи за фахом та п’ять років – на керуючих посадах.
- Робити так, як у 2004 році, коли керівниками районів і областей призначали баяністів, фотографів та інших поважних людей, ми не будемо. Головні критерії для кандидатів на керуючі посади та для резервістів – фах, повага людей і палке бажання працювати на результат, - зявив Валерій Баранов.
Управління у справах преси та інформації