У Запорізькому обласному військовому комісаріаті з нагоди 96-ї річниці подвигу Героїв Крут відбувся урок пам'яті "Подвиг української молоді під Крутами – прояв патріотизму, відваги і жертовності в ім'я свого народу".
До вшанування подвигу загиблих під Крутами разом з особовим складом облвійськкомату долучилися представники місцевих органів влади, громадських організацій, науковці та студенти.
Як наголосив заступник обласного військового комісара з виховної роботи полковник Михайло Логвінов, українське військо має унікальні героїчні традиції.
- Наш обов’язок – пам’ятати подвиги предків, починаючи з княжої, козацької доби та інших звитяжних періодів нашої історії. Трагічна загибель студентського куреня під Крутами назавжди залишиться в історії України, як символ героїзму та жертовності в боротьбі за незалежність. Подвиг студентів у 1918 році засвідчив, що без сильної армії не можна захистити свою незалежність. Сьогодні Збройні Сили України є і будуть головною опорою, гарантом державної незалежності України, - зазначив офіцер.
Завідувач відділу новітньої історії обласного краєзнавчого музею Володимир Лініков розповів присутнім про перебіг історичних подій в Україні під час національно-визвольних змагань українського народу у 1917-1921рр.
Під час уроку пам'яті було продемонстровано документальні кадри про події громадянської війни 1917-1921 років на території України.
Також учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам'ять синів і дочок, які віддали свої життя за свободу та незалежність України.
Довідково
Битва під Крутами відбулася 29 січня 1918 року поблизу селища Крути, на малій залізничній станції на відстані 130 кілометрів на північний схід від Києва. Битва тривала близько п'яти годин між шеститисячною більшовицькою армією Муравйова та близько 600 київськими юнкерами та студентами, які захищали підступи до Києва. Цей бій набув символічного значення для України завдяки героїзму української молоді, яка загинула в нерівному бою. 19 березня 1918 року за рішенням Центральної Ради тіла 27 розстріляних вояків-студентів були перевезені до Києва та урочисто поховані на Аскольдовій могилі. На похороні у Києві біля Аскольдової могили президент Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули у нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив твір їх героїчному вчинку.
Управління у справах преси та інформації