На сьогодні в області проживає майже 400 тисяч дітей. З них сиріт 5 тисяч 300.
Перебувають на обліку 32 служб у справах неповнолітніх 9225 підлітки. Це – неповнолітні, які займаються бродяжництвом та жебракуванням, схильні до правопорушень, засуджені до позбавлення волі тощо.
Крім того, служби працюють із кризовими сім’ями, де виховуються неповнолітні. У регіоні таких сімей – 1739, які мають більше трьох з половиною тисяч дітей. Кожна друга дитина виховується у неповній сім’ї. 16% сімей ведуть аморальний спосіб життя, 35% - складають сім’ї, де батьки самоусунулись від виховання дітей, кожна друга родина зловживає алкоголем.
Основним джерелом дитячої злочинності є бездоглядні та безпритульні неповнолітні. Першу допомогу їм надають притулки для неповнолітніх: лікують, встановлюють особу дитини, розшукують її батьків або родичів, відновлюють втрачені документи. Після 3-х місяців перебування в притулку неповнолітній потрапляв до інтернатного колективу, в якому його проблеми постають знову.
З метою уникнення такого явища в 2006 році планується перепрофілювання 5 притулків у центри соціально-психологічної реабілітації, що дозволить за 9 місяців (такий визначений законом термін перебування там) підготувати дитину до життя в суспільстві, можливо, влаштувати до іншої родини чи дитячого будинку сімейного типу або повернути в рідну родину. На зазначені цілі з державного бюджету виділено 1,5 млн. грн.
В області нині нараховується 17 прийомних сімей, в яких виховується 21 дитина. Такі сім’ї створені в Енергодарі, Мелітополі, Бердянському, Василівському, Веселівському, Приазовському, Приморському, Оріхівському районах. Остання прийомна сім’я створена у Пологівському районі . У Бердянську, Енергодарі та Мелітополі працюють також 4 дитячих будинки сімейного типу, де виховується 38 дітей.
Як складова реформування повинна стати обласна програма подолання дитячої безпритульності і бездоглядності на 2006-2010 роки.
Прес-служба облдержадміністрації