Проблема безхатченків - одна з хронічних для будь-якого соціуму. Влада зі свого боку намагається надати всіляку підтримку людям, які в силу різних обставин залишилися без даху над головою. Що робиться в цьому напрямку на місцевому рівні, перевірив голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко, відвідавши обласну організацію Червоного Хреста. Тут регулярно роздають безкоштовні обіди для бездомних. Усього в обласному центрі сім таких пунктів гарячого харчування. Також люди мають можливість пройти флюорографію та отримати одяг. На думку голови облдержадміністрації, підтримка руху Червоного Хреста з боку обласної влади буде посилена.
- Думаю, що ті почуття, які накотилися на мене під час відвідування Червоного Хреста, поділяє більшість розсудливих людей. Стільки горя і трагедії на обличчях цих людей. Це вада роботи влади та громадських організацій. І цей недолік потрібно виправляти. Ми зробимо програму-мінімум, середньострокову і довгострокову. Програма-мінімум: додати ще 50-100 буханців хліба, плюс фрукти, овочі, м'ясо і звичайно одяг. Від себе особисто передам десяток пар взуття. Це - люди і ми повинні по-людськи ставитися до їх проблем. Будемо зміцнювати матеріально-технічну базу Червоного Хреста і, звичайно ж, будемо залучати максимальну кількість людей, у яких є співчуття, а це 99,9 % жителів Запорізької області. Треба допомогти цим нещасним елементарним - взуттям, одягом, а іноді просто добрим словом. Плюс медичне обслуговування. Все це ми розглянемо в понеділок на апаратній нараді і розробимо профільні програми, - запевнив керівник регіону.
Крім того, Олександр Пеклушенко відвідав пункт обігріву в районі Малого ринку, встановлений ГУ ДСНС у Запорізькій області. Пункт обладнаний двома печами і польовою кухнею. Щодоби може надавати допомогу понад 50 бездомним. Визнаючи необхідність таких пунктів, керівник регіону впевнений, що майбутнє - за будівництвом притулку.
- Область не готується до холодів. Область готова до холодів. А вникаючи в проблему безхатченків, зрозумів, що влада - і обласна, і міська - лише наближаються до вирішення цього питання. Воно непросте. Питання побудови притулку складне з точки зору вибору місця розташування. Не можна його розмістити в місцях проживання, бо це викличе обурення населення. Але ці притулки не можна зробити надто далеко, щоб людям не доводилось ходити 15-17 км, аби поспати і помитися. Тому вибір місця буде проблемним, але ми знайдемо рішення. Ця програма щодо притулку буде реалізована, максимум, через три роки, - наголосив Олександр Пеклушенко.
Управління у справах преси та інформації