Про здобутки та проблеми галузі розповів начальник управління Михайло Пригаро. Рік, що минув, по праву був для Запоріжжя роком всіляких фестивалів, як обласного, так і республіканського значення. Минулого року галузь культури відчула і фінансову підтримку.
За рахунок коштів обласного бюджету у 2005 році на поточні ремонти обласних установ культури виділено 650,0 тис. грн., в районах – 1 млн. 700 тис. грн., що дозволило здійснити ремонтні роботи у 8 обласних установах, 84 сільських клубах, 33 бібліотеках.
В будівництво історико-культурного комплексу “Запорозька Січ” на території Національного заповідника “Хортиця” інвестовано 12,3 млн. грн., на завершення будівництва історико-археологічного музею-заповідника “Кам'яна Могила” – 1,8 млн. грн., на ремонт покрівлі палацового комплексу історико-архітектурного музею-заповідника “Садиба Попова” – 270,0 тис. грн.
У порівнянні з 2004 роком збільшились обсяги використання фінансових коштів на комплектування бібліотечних фондів, відбулись певні зрушення у модернізації бібліотек.
Розпочато впровадження державної політики з питань туризму, проведено значну організаційну роботу щодо реалізації основних напрямків діяльності Національного заповідника “Хортиця”, налагоджено співпрацю з громадськими організаціями національно-культурних товариств.
Не дивлячись на все це, в галузі культури продовжується процес “оптимізації” мережі закладів при відсутності типових штатів та державних соціальних стандартів надання послуг населенню у сфері культури. Технічний стан 70% бібліотечних установ, 80% клубів не відповідає нормативам. Наша область одна з шести в Україні, де ще працівники культурних закладів працюють на пів і чверть ставок.
Проблемними залишаються питання забезпечення житлом молоді театрів і філармонії, фінансування ремонтів, покращення матеріально-технічної бази, встановлення відповідної до вимог протипожежної та охоронної сигналізацій.
З прийнятих 8 галузевих програм фінансуються частково тільки 6, що складає 27% від потреби, а асигнування на програмні заходи передбачені в межах загальних видатків на галузь культури без виділення додаткових коштів. На розвиток туристичної галузі, збереження та використання об'єктів культурної спадщини, підтримку та розвиток кінематографії кошти не передбачені взагалі.
Тому цього року, як було зазначено на засіданні колегії, пріоритетними напрямками розвитку культури області на 2006 рік визначено:
- вжиття заходів щодо технічної модернізації установ культури;
-
забезпечення повноцінного функціонування мережі установ, початкових спеціалізованих навчальних закладів та вищих учбових закладів культури і мистецтва;
- проведення державної атестації початкових спеціалізованих навчальних закладів;
- збереження та охорона культурної спадщини;
- впровадження державної політики з питань туризму, національно-культурних відносин;
- подальший розвиток професіонального мистецтва та народної творчості;
- поповнення та збереження бібліотечних фондів і музейних колекцій;
- підтримка обласних відділень національних творчих спілок України.
Прес-служба облдержадміністрації