Відбулося розширене засідання колегії головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації. У роботі колегії взяли участь директор Департаменту у справах інвалідів Міністерства праці та соціальної політики України Ірина Тарабукіна, заступники міських голів, голів райдержадміністрацій, керівники відповідних управлінь, центрів зайнятості, громадських організацій, об'єднання роботодавців та профспілок.
З доповіддю, яка містила аналіз зробленого та завдання на 2006 рік, виступив начальник головного управління Віктор Панкратов. Відзначивши певні позитивні зрушення на сучасному етапі соціально-економічного розвитку області (темпи росту середньої заробітної плати по області склали в минулому році 28,3 %, темпи зростання реальних доходів населення склали 35%, що також вище ніж за минулі 5 років, середній ріст пенсії зріс за рік на 29,4 % і склав на кінець 2005 року 406 грн., рівень безробіття склав 6,6% проти 8% 2004 року, фінансове забезпечення соціальних програм за минулий рік збільшилося на 35%, тощо), він водночас підкреслив, що гострота соціальних проблем не зменшується. Їх розв'язання потребує повсякчасної уваги, концентрації зусиль, високого рівня професіоналізму, вміння приймати помірковані рішення та нести за них відповідальність.
Найгострішими питаннями, які потребують вирішення залишаються:
• забезпечення дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності та погашення заборгованості з виплати заробітної плати;
• підвищення темпів росту номінальної заробітної плати на 25%, відповідно до норм Генеральної та регіональної угод між органами влади, профспілками та роботодавцями;
• уповільнення темпів ліквідації робочих місць та розширення сфери докладання праці.
Подальшого розвитку в 2005 році набула система підтримки, соціального забезпечення інвалідів,непрацездатних, соціально-незахищених категорій населення, особливо з числа самотніх громадян. В системі соціального захисту області знаходиться 11 інтернатних установ в яких мешкає 2400 інвалідів-психохроників, одиноких громадян похилого віку, дітей –інвалідів. Тільки у 2005 році в інтернатні установи було направлено 455 осіб. Альтернативою будинкам-інтернатам є територіальні центри соціальної допомоги, якими в 2005 році проведена додаткова робота по виявленню одиноких непрацездатних громадян, що потребують різних видів допомоги.
При обласній державній адміністрації утворено обласну координаційну раду громадських об'єднань та організацій. Діє обласний фонд соціальної підтримки громадян, які потребують невідкладної допомоги. Тільки за рахунок обласного бюджету надається разова грошова допомога 5200 малозабезпеченим громадянам із числа інвалідів, ветеранів війни та праці, багатодітних та інших категорій на суму 470 тис. грн.
Прес-служба облдержадміністрації