У рамках проведення Національної кампанії "Стоп насильству!" Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації проведено освітній семінар для фахівців, які працюють у галузі попередження насильства в сім'ї та протидії торгівлі людьми. Про важливість цієї роботи свідчать факти: за 9 місяців 2013 року в Запорізькій області зареєстровано 6405 звернень щодо насильства в сімї, що у 3,3 раза більше ніж у 2012 році, що свідчить про збільшення довіри людей до органів, які можуть надати їм допомогу.
Як повідомив директор Департаменту Ігор Мещан, учасники заходу детально розглянули Закони України «Про попередження насильства в сім'ї» та «Про протидію торгівлі людьми», підзаконні нормативно-правові акти та механізми впровадження державної політики в цьому питанні.
Для надання методичної допомоги Департамент соціального захисту населення розробив збірник нормативно-правових актів для користування в роботі, який надано слухачам.
Важливим компонентом роботи щодо попередження насильства в сімї є корекційна робота з особами, які вчинили насильство в сім’ї.
Повноваження щодо реалізації корекційних програм покладено на працівників кризових центрів для членів сімей, щодо яких вчинено насильство або існує реальна загроза його вчинення. Але у зв’язку з недостатньою кількістю кризових центрів такі повноваження надано також центрам соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
У Запорізькій області за три останні роки 66 осіб пройшли корекційні програми. У 2011 році було направлено для проходження корекційних програм 393 особи, з яких 30 пройшли, у 2012 зі 102 направлених пройшли корекційні програми 22 особи, за 9-ть місяців 2013 року в області направлено 145 осіб на проходження корекційних програм, з яких 14 осіб їх пройшли.
Одним із видів насилля, який особливо гостро заявляє про себе в Україні, є торгівля людьми, в тому числі жінками, дітьми.
Україна стала першою на пострадянському просторі, яка прийняла профільне законодавство щодо протидії торгівлі людьми і першою ввела грошову компенсацію тим, хто став жертвою цього злочину. У минулому році в Україні прийнято ряд нормативно-правових актів, серед яких - Державна програма протидії торгівлі людьми до 2015 року.
Управління у справах преси та інформації