В обласній державній адміністрації відбулися урочистості з нагоди 15-річчя утворення Національної служби посередництва і примирення , в яких взяв участь заступник голови ОДА Петро Гончарук.
Посадовець привітав присутніх з ювілеєм служби від імені голови облдержадміністрації Олександра Пеклушенка та зазначив, що їх робота вкрай важлива для соціального благополуччя регіону.
- Залежно від того, наскільки служба буде мобільною та чи знаходитиметься в епіцентрі подій, залежить дуже багато. У першу чергу, ви займаєтеся підвищенням правової культури людей. Іноді, вирішуючи конфліктні ситуації, ми заходимо в глухий кут. Завдяки роботі служби нам вдається мінімізувати кількість таких випадків, - зазначив Петро Гончарук.
Також посадовець зазначив, що в роботі служби вкрай важливо побудувати конструктивний діалог між учасниками конфлікту, який дозволить вирішити питання без трудових спорів.
- На щастя, роботу служби вже не оцінюють за кількістю вирішених трудових спорів, адже тут головне – запобігти самому спору, вирішити проблему одразу, не запускати ситуацію. Треба рахувати, скільки спорів вдалося запобігти, це – найважливіший показник, - підкреслив Петро Гончарук.
Посадовець нагородив кращих працівників служби грамотами та подяками ОДА.
Як повідомив начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Запорізькій області Сергій Четвертак, проведений аналіз тривалості перебування колективних трудових спорів (конфліктів), зареєстрованих на підприємствах, установах та організаціях області впродовж 1999-2012 років та десяти місяців 2013 року свідчать, що більшість з них вирішується в термін, що не перевищую рік (64,1%). Разом з тим, 30,2% спорів вирішується в термін від одного до трьох років.
- Динаміка реєстрації колективних трудових спорів, вирішенню яких сприяло відділення, свідчить, що найбільша їх кількість була зареєстрована в 2000 році і становила 14 одиниць, кількість вимог при цьому 17 одиниць, у 2009 році – п'ять спорів, а 2012 році – лише один спір. Тобто, спостерігається усталена тенденція до зменшення колективних трудових спорів. Але цей показник не є підтвердженням суттєвого зниження соціальної напруги у трудових колективах області, - повідомив Сергій Четвертак.
За словами посадовця, позитивна динаміка зменшення кількості колективних трудових спорів в області стала наслідком системної спільної роботи відділення з органами місцевої виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, профспілками та роботодавцями щодо стабілізації стану соціально-трудових відносин й запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).
- Для поліпшення стану соціально-трудових відносин у трудових колективах підприємств, установ та організацій області, забезпечення оперативного інформування про спори та конфліктні ситуації, істотний внесок роблять позаштатні інституції НСПП. У відділенні на громадських засадах працюють 18 трудових арбітрів, чотири незалежних посередника. У районних центрах та місті Запоріжжі на громадських засадах діє 28 інформаційно-консультаційних центрів НСПП, - зазначив Сергій Четвертак.
Управління у справах преси та інформації