Відбулося розширене засідання колегії головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області. Підбито підсумки роботи у 2005 році та визначені пріоритети діяльності у 2006. У засіданні колегії взяли участь та виступили заступник Голови правління Пенсійного фонду України Валентин Короневський та заступник голови облдержадміністрації Олена Зайковська.
Основним результатом діяльності органів Фонду в області є виконання планових показників з надходження коштів до бюджету Пенсійного фонду та своєчасне фінансування виплат пенсій і грошової допомоги відповідно до норм чинного законодавства.
За оперативними даними, до бюджету Пенсійного фонду, що формується на території області, з усіх джерел фінансування в 2005 році надійшло 2203,4 млн. грн. У порівнянні з попереднім роком надходження коштів збільшились на 470,1 млн. грн., або на 27,1 відсотка.
Власні надходження становили 1999,3 млн. грн., що складає 100,1 процента планових показників. У порівнянні з 2004 роком вони збільшилися на 456,4 млн. грн. Усі підвідомчі управління виконали встановлені планові завдання з наповнення бюджету Фонду. Крім того, з Державного бюджету на покриття дефіциту коштів Пенсійного фонду для виплати пенсій в області за цей період надійшло 597,8 млн. грн.
У зв’язку з підвищенням розмірів пенсійних виплат з січня 2005 року щомісячна потреба в коштах зросла на 33,0 млн. грн. і в грудні склала 220,0 млн.грн.
У рахунок погашення недоїмки мобілізовано 9,7 млн. грн. Однак заборгованість перед Пенсійним фондом минулого року в області зросла на 3,8 млн. грн., у тому числі по внесках - на 2,4 млн. грн. Загальний борг станом на 1 січня 2006 року досяг 46,7 млн. грн., у тому числі по внесках - 40,4 млн. грн. Найбільші борги - в містах Токмаку, Бердянську, Мелітополі, в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя, у Вільнянському районі.
У 2005 році управління Фонду в області призначили 26,9 тисячі пенсій, здійснили перерахунки пенсій 524 тисячам пенсіонерів. Загалом протягом минулого року здійснено 22 перерахунки пенсій різним категоріям громадян. Загальний обсяг видатків на виплату пенсій та грошової допомоги склав 2604,8 млн. грн., що на 994,3 млн. грн. більше, ніж у 2004 році. В результаті перерахунків пенсій, котрі здійснювалися протягом минулого року, середній розмір пенсійної виплати в області збільшився на 29 відсотків і на 1 січня 2006 року становив 406,71 грн.
Продовжується робота по залученню пенсіонерів до обслуговування через банківські установи. Протягом минулого року кількість пенсіонерів, котрі одержують виплати в банках, зросла на 40,2 тис. чол., або на 48,9 відсотка, і на 1 січня 2006 року становила 122,2 тис. чол., або 22,7 процента від загальної чисельності пенсіонерів у області. Сума місячного перерахування пенсій та грошової допомоги через банківські установи в грудні минулого року зросла до 52,6 млн. грн. Економія коштів за рік розрахунково склала 5,3 млн. грн.
Колегія затвердила заходи головного управління ПФУ в області щодо реалізації завдань, які випливають із Стратегії розвитку пенсійної системи, ухваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15.12.2005, та пріоритетів діяльності в 2006 році.
Поява цього важливого державного документу зумовлена тим, що в Україні досі не створено умов для ефективного функціонування нової пенсійної системи через фінансову незбалансованість Пенсійного фонду, відсутність зв’язку між розміром пенсії та страховими внесками впродовж трудової діяльності, неналежний розвиток накопичувального пенсійного забезпечення тощо. Вирішити ці проблеми й покликана Стратегія розвитку пенсійної системи шляхом розширення бази нарахувань страхових внесків за рахунок легалізації та підвищення рівня заробітної плати, запровадження єдиного соціального внеску і створення єдиного державного реєстру соціального страхування, поетапного запровадження паритетної сплати страхових внесків страхувальниками та застрахованими особами, посилення контролю і відповідальності за дотриманням законодавства про оплату праці та сплату страхових внесків, перегляду прав на дострокові пенсії за результатами атестації робочих місць та перегляду пенсійного віку відповідно до тривалості життя.
За прогнозними розрахунками, лише в 2009 році бюджет Пенсійного фонду стане збалансованим, а в подальшому його кошти стануть потужним інвестиційним ресурсом для розвитку вітчизняної економіки.
Прес-служба облдержадміністрації